ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як вплинуло скасування пільг на проїзд на ветеранів Чернігова

Прочитаєте за: 2 хв. 28 Квітня 2021, 13:42

АрміяInform вже раніше повідомляла, що у жовтні минулого року в Чернігові були запроваджені обмеження для пільгових категорій населення, зокрема і для ветеранів війни, щодо перевезення у громадському транспорті у робочі дні з 6 до 9 години ранку та з 16.00  до 19.00.

Надалі, під час розгляду цього питання в судовому порядку,  вищезазначені обмеження були визнані протиправними на підставі рішення місцевого суду, яке набрало законної сили.

Водночас Чернігівською міською радою було ухвалено ще одне рішення, що у місті з 5 квітня цього року до ухвалення іншого рішення зупиняється звичайний режим роботи міського громадського транспорту загального користування. Він працюватиме в режимі регулярних спеціальних перевезень за наявності у пасажира тимчасового посвідчення. При цьому пільги на безоплатний проїзд у транспорті взагалі не діють.

Ветерани війни обурені таким рішенням міської влади та вважають його протизаконним.

– Раніше, коли вводилися обмеження щодо проїзду, ми сприймали це якось більш-менш нормально, адже вважали, що це тимчасово і багатьом громадянам треба було потрапляти на роботу. Але коли пільговий проїзд взагалі скасували, є вже певне невдоволення. Міська влада своїм рішенням визнала, що кількість пасажирів у транспортному засобі визначається за кількістю сидячих місць. Я зранку їжджу на роботу тролейбусом і за проїзд сплачують всі категорії, включаючи пільговиків, у будь-який час, – розповів  ветеран війни  Олександр Буга.

Для багатьох учасників бойових дій розв’язання цього питання на місцевому рівні є край важливим, адже це впливає, на їхню думку, на авторитет українських захисників.

– Питання обмеження та скасування пільгового проїзду для воїнів не є поодиноким. У багатьох містах України його неодноразово порушували військові, і в деяких випадках навіть зверталися за захистом своїх прав до суду. Тут принципово відстоювати свою позицію, адже може так статися, що сьогодні позбавили пільгового проїзду, а завтра скасують й інші пільги. І нам треба зробити так, щоб людей, які захищають державу, завжди поважали та згадували про них. На мою думку, допоки законодавством передбачений пільговий проїзд і він не замінений іншими рівноцінними благами, не може бути будь-яких обмежень і тим паче скасувань, а відповідальність за такі порушення  повинна бути ефективною та більш жорсткою, – зазначив учасник АТО/ООС  Вячеслав Кудрик.

Наразі міським правозахисником уже скеровано позов до місцевого суду про скасування рішення міської ради щодо перевезення в режимі «спеціальних перевезень» і, як наслідок, скасування пільг на проїзд у міському транспорті. Це питання представники Феміди розглянуть на початку травня цього року.

18
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook