ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як учасники бойових дій на Вінниччині отримують нові зуби

27 Квітня 2021, 19:40

У Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону, що у Вінниці, вже понад два роки практикують встановлення дентальних імплантів.

Таке «задоволення» — не з дешевих, та учасникам бойових дій процедуру проводять на безоплатній основі. Наразі провели вже майже двісті безкоштовних операцій із імплантації, і ця цифра постійно зростає.

Це не якась щедра акція від місцевого спонсора чи короткотривала пропозиція. Оперативні втручання та встановлення імплантатів у клініці щелепно-лицьової хірургії ВМКЦ ЦР проводять на постійній основі. Усе, що треба від військовослужбовця, що бажає скористатись такою можливістю — не затягувати та якомога швидше стати в чергу. Вона — для всіх одна. Медики запевняють, що не роблять пільг ні за високі звання, ні за військові спеціальності.

Олександр Варченко, завідувач клініки щелепно-лицьової хірургії та стоматології коментує, що зуби — це не лише естетика усмішки чи функція жування. До зубів необхідно ставитись як до повноцінного органу, а особливо військовослужбовцям. До прикладу, льотчик через невчасне лікування зубів може втратити допуск до льотної роботи.

— Відсутність шести чи більше зубів для льотчика дорівнює льотній «непридатності», — пояснює Олександр Варченко. — Та імплант повністю компенсує відсутній зуб.

Військові стоматологи розповідають, що потреба у встановленні імплантів стала особливо гострою після 2014-го.

— Навіть за пів року  на передовій хлопці нерідко втрачають зуби, — коментує підполковник Вадим Врабіє, начальник відділення щелепно–лицьової хірургії . — Кількість випадків, коли військовослужбовець звертається в критичній ситуації, коли врятувати один чи кілька зубів немає змоги — зросла в рази. На щастя, сучасна військова стоматологія — це не пломби з цементу, а новітні матеріали, обладнання й кваліфіковані кадри!

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: