ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військовий психолог – фах особливий

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Квітня 2021, 13:26

Сьогодні – Всеукраїнський День психолога, заслуги котрих нині ніяк не варто применшувати. Тим паче, вони досить часто взаємодіють з армійськими організаціями й військовими частинами, працюють з людьми, які пройшли війну. Військовий психолог – особливий фах, значущість якого зросла з початком бойових дій на Сході України. Здебільшого саме жінка-психолог має особливий підхід до людини із замкнутими емоціями й почуттями. Які ж секрети криються за успішною роботою військової психологині, і як знайти підхід до закомплексованих армійців – розповіла Мар’яна Чепіль, офіцер-психолог артилерійського полку, що на Львівщині.

– У війську служу не так давно, − говорить лейтенант Чепіль. – Проте маю власний підхід до солдатів і офіцерів – це усмішка й хороше ставлення, якого наразі нам усім бракує. І, навіть коли мені відповідають з агресією, рано чи пізно усмішка перемагає, і опонент заражається нею, змінюючи свій настрій.

Мистецтвом агресостійкості Мар’яна ділиться з колегами – теж молодими й амбіційними натхненниками душі військовика. Уже тривалий час такий підхід до роботи допомагає тримати морально-психологічний стан військових частини на впевнено стабільному рівні.

– Психолог має бути не стільки підлеглим командира військової частини, скільки його помічником, − переконана Мар’яна Чепіль. – Радянські стереотипи мають піти в минуле, а психологи повинні отримати більше можливостей займатись психологічною діагностикою особового складу та максимально ефективно реагувати на ймовірні загрози.

Військова психологиня вважає, що армійцям не вистачає уваги й відвертого спілкування з ними, саме тому може «кульгати» дисципліна в підрозділі.

– Українські військові – мужні й відважні, проте і вони мають відчувати морально-психологічну підтримку товариша чи командира, − вважає Мар’яна. – Нам бракує доброти, щирості та піклування про ближнього, і, як результат − позитиву в житті. А все слід починати з чарівної усмішки, адже – це частина правди про людину.

Фото та відео авторів

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram