ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ветеранський спорт стане окремим видом спортивної діяльності

29 Квітня 2021, 12:47

Днями заступник міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний завітав до Полтавської області, де зустрівся із заступником голови Полтавської ОДА Дмитром Луніним щодо питання розвитку ветеранського спорту. Зокрема розширення регіональних закладів зі спортивної реабілітації, адаптацію цих закладів до інклюзивних вимог для можливості проведення спортивних змагань за участю ветеранів АТО/ООС.

Про це інформує пресслужба Мінветеранів.

– Спорт для ветеранів має великі досягнення та значний соціальний компонент – це і відновлення, реабілітація і комунікація. Тому ми ініціювали створення окремого виду активності – спорту захисників України. Для цього потрібно розбудовувати мережу і структуру закладів, щоб учасники бойових дій мали можливість займатися спортом не лише у великих містах, а й у своїх громадах, – підкреслив Ігор Безкаравайний.

За словами першого заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна, при обласній адміністрації є координаційна рада з ветеранами АТО/ООС. Разом з  управлінням молоді та спорту розробляється спільна програма щодо спортивної реабілітації.

– Наразі ми  активно добудовуємо те, що почали кілька років тому. Так, у Полтаві з’явиться басейн олімпійського стандарту для всіх видів змагань. А у Решетилівці цього року, наприклад, реконструюють спорткомплекс «Колос» для реабілітації спортсменів та ветеранів АТО/ООС, – розповів Дмитро Лунін.

Зі свого боку заступник міністра Ігор Безкаравайний розповів, що у травні в Києві у межах фестивалю «Звитяга Нескорених» відбудуться змагання, за підсумками яких сформують збірну України на міжнародні «Ігри Воїнів» у США. За його словами, на відбір до національної команди «Ігор Воїнів» до столиці поїдуть чотири учасники бойових дій з Полтавщини.

Крім того, у цьому році влітку заплановані  такі спортивні змагання для учасників АТО/ООС: Всеукраїнські змагання «Ігри Нескорених», що відбудуться у Черкасах 27 червня, а в липні подібні змагання з плавання та стрільби з лука – у Кривому Розі.

– Ці спортивні заходи винесли за межі Києва для того, аби розвивати спорт і реабілітацію в регіонах, щоб на місцях надалі ініціювали проведення подібних спортивних змагань, – розповів заступник міністра у справах ветеранів.

Також під час робочої поїздки Ігор Безкаравайний відвідав Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни, де ознайомився з роботою Центру психосоціальної реабілітації учасників АТО/ООС.

Нагадаємо, за минулий рік психологічну реабілітацію пройшли  5 657 захисників, з них 190 – з Полтавщини. Санаторно-курортне лікування отримали  7 950, з них 341 – з Полтавської області.

Читайте нас в Telegram