ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В умовах військової агресії космічна галузь — ключовий елемент нацбезпеки та оборони України — Президент

12 Квітня 2021, 15:14

В умовах військової агресії космічна галузь — це ключовий елемент національної безпеки та оборони України, зазначив Володимир Зеленський під час наради з питань розвитку космічної галузі України, яка відбулася в Національному центрі управління та випробувань космічних засобів.

Про це інформує пресслужба Офісу Президента України.

— Україна має відновити лідерство та статус провідної аерокосмічної держави, — переконаний Президент.

Глава держави нагадав, що сьогодні світ відзначає 60-ту річницю першого польоту людини в космос, і привітав інженерів, конструкторів, учених, ветеранів та всіх причетних до цієї галузі з Днем працівників ракетно-космічної галузі України та Всесвітнім днем авіації та космонавтики.

— Наші вчені-конструктори відігравали ключову роль у реалізації радянської космічної програми, тож без зайвої скромності можемо сказати, що підкорення людством космосу було б неможливим і без України, — наголосив він.

Віцепрем’єр-міністр України — міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, доповідаючи Президентові про стан справ у галузі, зазначив, що попередня космічна програма закінчилася у 2017-му. У січні цього року уряд ухвалив концепцію загальнодержавної науково-технічної космічної програми, тож нині Державна космічна програма розроблена та скерована на погодження до відповідних відомств і міністерств. Він висловив сподівання, що найближчим часом процес погодження буде завершено, і програма буде затверджена урядом та спрямована до Верховної Ради.

Щодо пріоритетів Олег Уруський зазначив, що до програми, серед іншого, включено проєкти зі створення системи дистанційного зондування Землі з високим розрізненням, розроблення місячного модуля, низка наукових програм.

Перший віцепрезидент Національної академії наук України Володимир Горбулін зауважив високий рівень співпраці із США в аерокосмічній галузі.

— Ми вийшли з американцями на такий рівень співпраці, якого ніколи не було. Вони ніколи нікому не довіряли робити перший ступінь ракетоносія. Це визнання наших технологічних і технічних можливостей, — зазначив він, наголосивши на необхідності надолуження тих втрат, які сталися в галузі впродовж останніх 10 років з низки причин.

Читайте нас в Telegram
Мітки: