ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Україні розпочався весняний призов

Прочитаєте за: 2 хв. 1 Квітня 2021, 10:56

В Україні 1 квітня починається весняний призов на строкову службу у Збройних Силах України. Це передбачає підписаний Президентом указ.

Цього року призов триватиме протягом квітня — червня.

Як повідомляла АрміяInform, в Офісі Президента поінформували, що, відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України, призвані до Збройних Сил України й інших військових формувань строковики не залучаються до виконання бойових завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил.

В Офісі Президента зауважили, що не підлягатимуть призову і матимуть відстрочку для здобуття освіти на весь період навчання громадяни призовного віку, які навчаються:

– у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;

– у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;

– у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;

– у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;

– в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Також відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я, додали в Офісі Президента.

«Проведення призову на строкову військову службу до Збройних Сил України забезпечує співвідношення частки військовослужбовців-строковиків до частки військовослужбовців за контрактом 15:85%. Відтак, частка строковиків у загальній чисельності війська з кожним роком продовжуватиме зменшуватись», — розповіли в Офісі Президента.

Уряд ухвалив розпорядження, яким затвердив кількісний склад громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, а також визначив обсяг видатків для проведення призову у квітні-червні 2021 року.

Так, в період з квітня по червень цього року буде призвано на строкову військову службу 14 246 осіб, зокрема, до:

  • Збройних Сил України – 6 500 осіб,
  • Державної спеціальної служби транспорту – 600 осіб,
  • Національної гвардії – 4 646 осіб,
  • Державної прикордонної служби – 2 500 осіб.
Читайте нас в Telegram
Мітки: