ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В ОБСЄ заявили про часті випадки глушіння БПЛА місії на сході України

10 Квітня 2021, 18:32

Як засвідчують щоденні звіти СММ ОБСЄ, за березень 2021 року зафіксовано 92 факти глушіння БПЛА СММ, а за перший тиждень квітня 2021 року вже 50 таких випадків.

Про це інформує пресслужба штабу ООС.

Водночас підрозділи ЗС України зафіксували роботу станцій перешкод РФ, що виконували завдання з блокування польотів БПЛА СММ та, ймовірно, зосереджені на Сєвєродонецькому напрямку в районах населених пунктів Кадіївка, Дебальцеве, на Авдіївському напрямку в районі населеного пункту Донецьк та на Маріупольському напрямку в районі населеного пункту Безіменне.

Тактико-технічні характеристики засобів глушіння дають змогу здійснювати подавлення БПЛА Місії фактично вздовж всієї лінії розмежування.

— Патрулі СММ ОБСЄ також систематично стикаються з обмеженнями свободи їх пересування на тимчасово окупованій території, де під різними приводами найманці РФ не дозволяють патрулям заїжджати в окремі райони, про що Місія детально інформує у своїх щоденних звітах, — заявили у відомстві.

У березні 2021 року було зафіксовано 9 таких випадків, а вже станом на 8 квітня мали місце 13 фактів перешкоджання свободи пересування представників ОБСЄ.

Аналіз фактів недопусків патрулів ОБСЄ та випадків порушення найманцями Російської Федерації Мінських домовленостей свідчать про тісний їхній взаємозв’язок, з чого можна зробити висновок про те, що збройні формування Російської Федерації мають на меті приховування накопичення озброєння та військової техніки в районах проведення їхнього бойового злагодження (полігонах), проведення обстрілів позицій Збройних Сил України з одночасним виготовленням фейкової інформації та подальшим звинуваченням уряду України у порушенні Мінських домовленостей.

Також випадки перешкоджання роботі патрулів ОБСЄ були зафіксовані на кордоні з РФ, де незаконні збройні формування намагалися приховати переміщення озброєння, військової техніки та товарів військового призначення з території РФ.

Такі заборони не тільки обмежують свободу пересування СММ на тимчасово окупованій території, а й перешкоджають логістичному забезпеченню Місії, яке є вкрай необхідним для виконання доручених їй завдань.

Читайте нас у Facebook
Мітки: ,