ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У військового комісара Дубового служать всі — і син, і дружина

6 Квітня 2021, 16:10

Під час висвітлення багатьох призовних кампаній довелось побувати  в різних районних військових комісаріатах (нині територіальні центри комплектування та соціальної підтримки). І нерідко чув від батьків призовників, які проводжали своїх дітей до війська репліку на кшталт: «Наших дітей забирають до армії, а своїх, напевне, відмазали», адресовану військовим комісарам і працівникам тодішніх військкоматів. Та приклад тимчасового виконувача обов’язків військового комісара Личаківсько-Залізничного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковника Андрія Дубового спростовує таке судження. 

У травні буде рік, як чесно і сумлінно відслужив строкову службу його син Владислав. А буквально минулими вихідними склала Військову присягу на вірність народові України і дружина Алла. Після цієї події військова родина вирішила зробити символічне фото — в одностроях. А мені випала нагода поговорити зі всіма членами сім’ї. 

— Я свого часу закінчив Київський військовий інститут управління та зв’язку. Перше місце служби — вузол тропосферного зв’язку з позивним «Ложний», який дислокувався на Яворівському полігоні і був схований посеред лісу. Тут пройшов шлях від лейтенанта до майора, від інженера відділення до заступника командира частини — начальника штабу. Загалом 9 років! — пригадує Андрій Володимирович.

До речі, як тільки Владиславу виповнилося три місяці, сюди ж, по суті в глухий ліс, приїхала і дружина. Весь цей час вони із сином були поруч з чоловіком.

Потім в Андрія Дубового було навчання в Національній академії оборони України, інші посади та гарнізони, участь в антитерористичній операції. І у 2017 році призначення у Львів на посаду районного військового комісара. 

— Коли мені у 2019 році, після закінчення вишу, прийшла повістка до війська, то рішення було однозначним — йти служити. По-перше,  переконаний, що кожен чоловік повинен мати досвід військової служби, вміти стріляти і бути готовим захистити свою країну. Особливо тепер, коли йде війна і ворог біля кордонів. По-друге, не хотів підвести батька. Щоб про нього, власне, не говорили, що «відмазав» свого сина, — розповів Владислав. — Армія — це хороша життєва школа, загартувався фізично та морально і знайшов нових друзів. Якщо, не дай Боже, в Україну прийде лихо у вигляді повномасштабної війни — візьму зброю і піду захищати свою країну, — говорить Владислав.

Дружина Алла за фахом педагог. Свого часу закінчила Київський державний педагогічний університет імені Драгоманова. 

— Але я все життя мріяла стати військовою. У ті часи, коли чоловік був лейтенантом, призватися на контракт жінці було вкрай важко. До війська брали фактично лише на посади медиків і зв’язківців. Та й там, де чоловік починав службу, не було ні садочка, ні школи, тож потрібно було опікуватися дитиною. Дружини військових мене зрозуміють, коли я скажу, що ми в гарнізонах фактично служимо з чоловіками: встаємо разом з ними, чекаємо зі служби, і всі розмови на кухні та під час відпочинку про військо, частину і колектив. І я, нарешті, щаслива, що здійснила свою дуже давню мрію і одягнула військовий однострій, — говорить Алла.

Коли сім’я стала до фотографії, було видно, що емоції переповнюють кожного. Дубовой, Дубова, Дубовой — можна було прочитати зліва направо і навпаки нашивки з прізвищем на одностроях. Це і є справжня єдність і світогляд окремо взятої української сім’ї! 

— Армія — це еліта суспільства. Ті люди, які боронять свою землю, — це гордість нації. Перед підписанням контракту мене попередили, що можуть направити на 8 місяців у район проведення операції Об’єднаних сил. Я готова, я зробила свій вибір!  — говорить дружина військового комісара.

Наразі солдат Алла Дубова проходить загальновійськову фахову підготовку на базі 184-го навчального центру. А спільне сімейне фото вже стоїть на столі чоловіка.  На ньому його гордість, надія і любов!

Фото автора

19

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Life story, Публікації