ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Тротиловий краш-тест для Lamborghini Хусейна

6 Квітня 2021, 11:57

Наприкінці 1970-х Сполучені Штати прагнули замінити автомобіль з підвищеною прохідністю M151, який по суті був вдосконаленою версією класичного джипа Willys MB часів Другої світової війни.  Тому з Lamborghini був укладений контракт на розробку нового позашляховика. Про це йдеться на сайті Military.com.

Lamborghini випустив прототип під кодовою назвою «Гепард», який мав двигун V8, триступінчасту автоматичну коробку передач та місткий салон для солдатів. Втім, Пентагон дійшов висновку, що машина не підходить для армії США через слабку потужність двигуна і жорстко розкритикував її. 

Однак автовиробник не відмовився від дизайну. Наступний прототип під назвою LM001 мав інший двигун, але його розміщення в задній частині автомобіля все ще викликало проблеми з керуванням. У наступній версії Lamborghini нарешті перемістили двигун вперед і замінили його на V12. Коли LM002 дебютував у 1986 році, його прозвали Rambo Lambo.

Але виникла інша проблема − Сполучені Штати вже ухвалили рішення про заміну M151 автомобілем HMMWV (Humvee). Тоді ж Lamborghini почав виготовляти свої машини для цивільного ринку.

По суті, це був перший спортивний позашляховик італійського автовиробника, який міг розвивати швидкість понад 160 км/год. Новий LM002 відрізнявся двигуном V12 Lamborghini Countach, нестандартними шинами, салоном зі шкіри, кондиціонером тощо. Ціна розкішного позашляховика у 1986 році становила 158 тис. доларів (що становить приблизно 379 тис. доларів у 2021-му). Тому 328 вироблених екземплярів опинилися в руках дуже багатих покупців, таких як син диктатора Саддама Хусейна Удей Хусейн.

У 2003 році Удей Хусейн був убитий під час тривалої перестрілки з 101-ю повітряно-десантною дивізією США. Так легендарний LM002 й потрапив до рук американських військових. У 2004 році автомобіль уже виглядав пошарпаним, а солдати й гадки не мали про його цінність. Вони нашпигували позашляховик вибухівкою та підірвали, щоб продемонструвати, що саморобний вибуховий пристрій у транспортному засобі може зробити з бетонною огорожею, яка захищала їхню базу. Від LM002 залишився лише блок двигуна та передня підвіска.

Сьогодні ж такі екземпляри, які залишилися у світі, коштують близько 300-500 тис. доларів.

9
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram