ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Щеплення — найефективніший спосіб «приструнити» пандемію

2 Квітня 2021, 14:18

Міністерство охорони здоров’я України щодня звітує про тисячі  нових випадків захворювання громадян на COVID-19. Підступна недуга не обходить стороною й українських захисників: відторік на  неї перехворіли майже 19 000 військовослужбовців Збройних Сил України.

Як змінилася хвороба за перший рік кореспонденту АрміяInform розповів начальник інфекційного відділення Військово-медичного клінічного центру Північного регіону підполковник медичної служби Вадим Кондратюк.

Вірус мутує і стає заразнішим

Торік у квітні в нас з’явився «нульовий» пацієнт, а згодом почали надходити й інші. Якщо порівнювати з першими хворими, нинішні більш важкі. Вони почали хворіти одразу цілими сім’ями, а не поодинці, як це було раніше. Вірогідність того, що від одного члена сім’ї захворіють й інші, становить майже 100%. Це свідчить про те, що контагіозність (тобто заразність)  вірусу стала набагато вищою.

Ускладнився перебіг хвороби

Частішають випадки, коли  пацієнт з підтвердженою коронавірусною хворобою потрапляє до лікувального закладу зі слабко вираженими симптомами. Але на тлі лікування цей показник змінюється: стан хворого різко погіршується, ураження легенів сягає до 90%, а іноді й більше, з’являється гостра киснева недостатність. Це свідчення того, що ми маємо справу з новими штамами вірусу.

Потрібно формувати колективний імунітет

Коли це закінчиться? Закінчиться тоді, коли ми наберемося сміливості, викинемо все, що читали у ЗМІ, соцмережах та чули від знайомих «експертів», і почнемо вакцинуватися.

Ми зможемо перемогти пандемію тоді, коли поствакцинальний прошарок населення з антитілами до коронавірусу становитиме 50–60%. Для цього наше суспільство повинне не лише дотримуватись соціальних заходів, а й формувати колективний імунітет. Щеплення допоможуть нам «приструнити» пандемію.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook