ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Російський інструмент інформаційної війни: Олексій Данілов укотре закликав уникати слова «Донбас»

5 Квітня 2021, 15:56

Спецслужби Російської Федерації використовують поняття «Донбас» як інструмент інформаційної війни, аби штучно виокремити певний регіон України як територію, яка начебто має особливі права і статус, що дає в подальшому підстави обґрунтувати створення й існування державних псевдоутворень.

Про у своєму Facebook заявив Секретар РНБО Олексій Данілов.

«Поняття Донбас цілеспрямовано використовується спецслужбами Російської Федерації починаючи з 2000 року, і особливо активно —  у період російської агресії проти України з 2014 року і по теперішній час, —  як інструмент інформаційної війни. Мета —  протиставлення і штучне виокремлення певного регіону України як території, яка начебто має особливі права і статус, що дає у подальшому підстави обґрунтувати створення й існування державних псевдоутворень», —  наголосив Олексій Данілов.

За його словами, навіть поверхневий моніторинг будь-яких російських державних інформаційних ресурсів дасть повне уявлення і докази щодо місця «Донбасу» в російському інформаційному порядку денному: «вибір Донбасу», «ущемлення прав народу Донбасу», «розмова з Донбасом», «народ Донбасу», «ополчення Донбасу», «влада Донбасу».

«Тому вживання терміну Донбас сьогодні —  це постійне підживлення російського антиукраїнського наративу і підігравання російській пропаганді», — переконаний Секретар РНБО. Він також додав, що протягом багатьох років історії географічні назви змінювались, тож не можна нині розглядати поняття «Донбас» як «історично усталене».

«У випадку з назвою Донбас ми маємо справу з порівняно новим визначенням, яке історично охоплювало територію Луганської, Донецької і Дніпропетровської областей, а також регіонів сучасної Російської Федерації, зокрема, Ростовської області. І тому, навіть ураховуючи цю обставину, застосування назви Донбас до частини території Луганської та Донецької областей України, окупованих Російською Федерацією, не є коректним», —  наголосив Олексій Данілов.

Нагадаємо, як повідомляла АрміяInform, 24 березня у столиці, під час дискусії «Вибори на Донбасі та право на місцеве самоврядування», секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, жодного поняття «Донбас» не існує, це небезпечний наратив, який Україні нав’язує Російська Федерація.

Стежте за нами в Instagram