ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Російська окупація: Денісова заявляє про незаконне утримання 413 українців

Прочитаєте за: 2 хв. 6 Квітня 2021, 18:50

Загалом у РФ і на тимчасово окупованих територіях півострова Крим і частин Донецької і Луганської областей незаконно утримуються 413 наших співгромадян.

Про це під час презентації своєї щорічної доповіді про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за минулий рік поінформувала Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, повідомляє Укрінформ.

«133 громадянина України РФ незаконно переслідує за політичними мотивами, з них 114 осіб – ув’язнені, які перебувають: 97 осіб – у РФ, 17 – в Автономній Республіці Крим», – поінформувала Денісова.

За її словами, серед основних порушень процесуальних прав цих громадян є, зокрема, утримання незаконно ув’язнених кримських татар у СІЗО, що розташовані на Кримському півострові, «де РФ (їх утримує – ред.) в нелюдських умовах, без меддопомоги, без засобів індивідуального захисту в умовах Covid-19», а також – незаконне етапування наших громадян до РФ, посилення покарань, зокрема, збільшення тюремних термінів, та інші.

«Ми проводимо моніторинг по кожній такій особі, постійно на зв’язку з їхніми родичами, адвокатами, нашими консульськими працівниками. По кожному факту незаконного затримання, засудження, порушення прав людини негайно повідомляю міжнародні правозахисні організації», – повідомила український омбудсман.

Вона також поінформувала, що наразі на тимчасово окупованих територіях Сходу України незаконно утримуються 280 наших співгромадян, з них 44 – військовослужбовці.

«Тут порушуються всі прав людини: їх незаконно затримують, вибивають свідчення, утримують у нелюдських умовах, без належного харчування, та надання меддопомоги», – наголосила вона, уточнивши, що для перевірки умов тримання цих осіб і надання їм меддопомоги неодноразово надсилалися відповідні звернення до представників Міжнародного Червоного хреста в Україні та Моніторингової місії ООН та ОБСЄ.

Окрім того, за інформацією Денісової, наразі свого переведення очікують ще 450 засуджених осіб на тимчасово окупованих територіях, у тому числі 71 особа, яку було засуджено до довічного позбавлення волі.

«Ми проводимо перемовини із так званими «уповноваженими» (на тимчасово окупованих територіях — ред.) Донецької та Луганської областей… і думаємо, що у травні-червні цей процес, який зараз заблокований (переведення наших громадян на підконтрольні українському уряду території – ред.), буде розблокований, і ми в очікуванні цього», – поінформувала омбудсман.

Читайте нас в Telegram