ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пропагандистські пси Кремля брешуть і… скавулять

23 Квітня 2021, 16:32

Минулого тижня Україна продовжувала перебувати в центрі уваги прокремлівських ЗМІ. На тлі ескалації своєї військової сили на кордоні з Україною російські пропагандисти планомірно вигадували нові креативні причини для виправдання масштабного бряцання зброєю. Однак водночас з’явилися і дези, за якими відчувається певне розчарування Кремля. Мовляв, Захід не почув, Європа не відгукнулась на злочини «фашистського режиму» в Україні. Проаналізуймо кілька найпоказовіших «перлин» ручної роботи з московським брендуванням.

«Ескалація на Донбасі є частиною схеми США з дестабілізації пострадянських держав»

Як зафіксував «Східний Стратком», на початку тижня проросійські ресурси активно поширювали в Україні, РФ, Киргизстані, Вірменії, Азербайджані, Грузії, Молдові, Білорусі, а також у США та ФРН фейкове повідомлення, що «Штати хочуть розділити Євразійський союз, максимально оточивши Росію. Як це зробити? Шукати провокацію, активізувати конфлікт на Донбасі й лити бензин у полум’я. США вирішило поставити Росію в катастрофічну ситуацію на всьому пострадянському просторі: війна між Азербайджаном і Вірменією, перевороти в Киргизстані й Білорусі, зміна уряду та тиск на Молдову, переслідування «Північного потоку 2», «пісні русалок» щодо Грузії. Вся справа в оточенні та організації провокації, тоді як Захід лише вказує на іншу сторону як на загрозу. США чітко про це заявляють у своїх документах, наприклад, у «Надмірній та незбалансованій Росії» корпорації RAND».

Від такого й справді створюється враження, що Росія — «бідна жертва» і водночас «фортеця справедливості», змушена оборонятися. Насправді ж це повторюваний кремлівський наратив про оточення РФ. Мовляв, Київ виконує роль, призначену йому НАТО, що США можуть відправити Україну на м’ясорубку на Донбасі, і що вона має намір вчинити геноцид російськомовних мешканців… Мета цих дез одна: звільнити Росію від будь-якої відповідальності за накопичення її військових угруповань на нашому кордоні.

Чи можна ескалацію на сході України назвати провокацією США чи Заходу, судіть самі. В останні тижні незаконні збройні формування так званих ЛНР та ДНР, повністю підтримувані й керовані Москвою, нарощували обстріли й напругу під приводом того, що українські війська планують наступ. При цьому тільки минулого тижня загинули 3 українські військовослужбовці. Тим не менше, Москва та її «довірені особи» з ОРДЛО продовжували звинувачувати Київ у «постійному порушенні перемир’я та підготовці до повномасштабної атаки», а Захід — у «наполяганні ескалації та розпалюванні напруженості».

ЄС, G7 та США не припиняли моніторинг ситуації на кордонах України. Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Джозеп Борелль акцентував увагу на такій російській військовій діяльності. Відповідні заяви зробили й міністри закордонних справ G7. У них, зокрема, йдеться, що масштабні переміщення військ без попереднього повідомлення призводять до загрози та дестабілізації ситуації. Країни G7 закликали РФ припинити провокації та негайно зняти напруженість відповідно до міжнародних зобов’язань.

«Захід проігнорував убивство 6-річної дитини під час вибуху на Донбасі»

Водночас зі звичною наступальною інформаційною тактикою в останні дні тижня російські пропагандисти запустили кілька старих дез, що породило в моніторингової спільноти дещо гуморну реакцію. Бо Москва вирішила посоромити Захід на неувагу до її фейків, а на тлі оголошеного згортання російського «бойового кулака», це сприймається як очевидний неуспіх.

Серед цих повідомлень, що нагадують скавчання російського агітпрому і фейк, що «Захід проігнорував вбивство 6-річної дитини на Донбасі». Ось, мовляв, європейські цінності: «внаслідок нападу Києва на Донбасі загинула дитина, а Захід нічого не прокоментував. Ні виконавці нападу, ні їхні західні прихильники не думали, що однією з жертв могла стати дитина. Міністри закордонних справ Франції й Німеччини висловили лише занепокоєння ескалацією конфлікту, підтримку територіальної цілісності України та засудили Росію за переміщення військ всередині (!) російської території. Смерть, а точніше вбивство невинної дитини розслідує ООН, однак замовчують європейські ЗМІ».

Це — дезінформація про українську армію та Захід. Хоч і правда, що 6 квітня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні підтвердила смерть дитини «внаслідок вибухової травми й осколкових поранень». А загибель хлопчика не є результатом атаки українського ударного безпілотника — її спричинило необережне поводження з вибухівкою або старими боєприпасами.

При цьому прокремлівські агенції, зокрема RT German, спочатку поширювали інформацію, що дитина загинула внаслідок нападу українського безпілотника в селі Олександрівське. А згодом, як про цю брехню стало широко відомо, деякі російські рупори терміново «забули» про безпілотник і перенесли акцент на загальне «бомбардування» неуточненого походження… Отож, брехня переросла у фарс. На цьому тлі особливо ганебним є той факт, що російський Слідком розпочав власне розслідування інциденту, звісно, з посиланням на брехливу версію. Про те, що цим інцидентом опікується ООН — теж російський фейк. 

Прессекретар українського МЗС Олег Ніколенко підтвердив: фейки про вбитих дітей є невід’ємною частиною російських інформаційно-психологічних операцій проти України. І нагадав про сумнозвісне фальшиве розп’яття дитини у Слов’янську. 2014-го ця деза охопила мінімум 250 мільйонів людей у світі…

«Україна порушує Мінські домовленості, а Захід воліє це ігнорувати»

У продовження теми російського скавчання варто навести ще один наратив кремлівського агітпропу, який так само набув поширення. Sputnik й інші російські ЗМІ заповзято бідкаються, що західні політичні кола й основні медіа не говорять про порушення Мінських угод. Мовляв, «Україна не виконує домовленостей, підписаних колишнім президентом Петром Порошенком, які існують вже 7 років, і Донбас не отримує особливого статусу».

Насправді за допомогою цього звинувачення Кремль бажає виставити нашу країну як сторону, винну в затягуванні війни, та (ба!) навіть винною у російських військах на її кордоні. До речі, ця дезінформація з’явилася в тій же телепрограмі, як і заяви, що «Джо Байден має старечу деменцію і є маріонеткою Обами і Клінтонів», а «Росія не бере безпосередньої участі в конфлікті в Україні, в якій мав місце західний переворот» і що «пронацистські українські батальйони можуть здійснити чистку на Донбасі».

Пропагандистські пси Кремля брешуть і скавулять. Та настане час, коли ми почуємо їхні завивання.

6
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: