ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Німеччина і Франція закликали Путіна виконати політично-військові зобов’язання в рамках ОБСЄ

Прочитаєте за: 2 хв. 11 Квітня 2021, 8:17

Німеччина і Франція вказали на те, що масштабне переміщення російських військ біля кордону з Україною викликає занепокоєння.

Країни-члени ОБСЄ Франція і Німеччина закликали Росію переглянути свою позицію і виконати свої зобов’язання в рамках Віденського документа, після того, як вона проігноруваа засідання ОБСЄ щодо ситуації на кордоні з Україною, йдеться в заяві двох держав.

«Ми хотіли б закликати Росію скористатися механізмами консультацій, передбаченими ОБСЄ і Віденським документом, з якими погодилася і Росія, і взаємодіяти конструктивно і в дусі Гельсінкі з усіма зацікавленими державами-учасницями ОБСЄ. Тому ми закликаємо Росію переглянути свій підхід і сумлінно виконати свої політично-військові зобов’язання в рамках ОБСЄ», – йдеться в заяві.

Німеччина і Франція вказали на те, що масштабне переміщення російських військ біля кордону з Україною викликає занепокоєння як у цих двох країн, так і, власне, самої України. Було відзначено, що Росія могла б розвіяти таку стурбованість, надавши пояснення. І саме для цього спеціально створений розділ III Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри і безпеки у військовій області в Європі, підписантом якого є і Росія. Згідно з ним, країни-учасниці консультуються і співпрацюють один з одним щодо будь-якої незвичайної і незапланованої активності своїх збройних сил за межами їх звичайного місця розташування в мирний час.

«Україна цілком виправдано ініціювала цей механізм, з огляду на переміщення російських військ, і в своїх діях вона має повну підтримку Німеччини і Франції. Ми шкодуємо, що відповідь Росії на підняті Україною питання не задовольнила потребу в інформації. Росія не відповіла», – наголошується в заяві.

Крім того, було відзначено, що Німеччина і Франція продовжать свої зусилля в рамках Нормандського формату, і вказано на необхідність повного виконання Мінських домовленостей. «Будьте впевнені, що зобов’язання Франції та Німеччини не похитні», – наголошується в заяві.

Як повідомлялося, Україна ініціювала в Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) проведення спеціального засідання через нарощування військ біля кордонів. Засідання ініційовано в рамках Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри і безпеки у військовій області в Європі.

Нагадаємо, 30 березня головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив про те, що Росія стягує війська до кордону України, в тому числі з боку тимчасово окупованого Криму. 5 квітня Росія почала контрольну перевірку боєготовності своїх військ.

Президент Володимир Зеленський вважає це скоріше «грою м’язами», ніж реальною загрозою, проте українська армія готова до будь-яких провокацій, підкреслив він. Напередодні в південних районах України оголосили збори територіальної оборони для посилення і захисту держкордону.

Читайте нас в Telegram