ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Мінветеранів розробляє загальнодержавну систему переходу від військової кар’єри до цивільного життя

30 Квітня 2021, 9:56

У Мінветеранів розробляють цілісну систему переходу від військової кар’єри до цивільного життя з урахуванням потреб ветеранів, інформує пресслужба відомства.

Днями в Києві відбувся міжнародний круглий стіл «Імплементація в українську систему реабілітації соматичної і психосоматичної методики для вироблення стійкості до стресу екскомбатантів АТО/ООС, ВПО та мешканців східної України». Під час заходу відбулася презентація компонентів загальнодержавної системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя, зокрема — психологічні засоби відновлення, застосовані у проєкті «Відновлення – Донбас».

Під час круглого столу заступник міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний розповів про плани Міністерства створити цілісну систему, в якій будуть скоординовані дії різних органів влади, відомств та інших зацікавлених сторін.

— Система має бути цілісна, має враховувати потреби ветеранів або діючих військовослужбовців, які звільняться найближчим часом. Вона має враховувати потреби людини в цей період її життя й те, яким чином зробити так, аби ці потреби були задоволені. Тобто системний підхід і комплексне розв’язання проблем, — зазначив Ігор Безкаравайний.

Окремо він наголосив на важливості у цій системі компонента психологічної підтримки як ефективної реабілітації ветеранів і навів приклад з власного досвіду, коли, будучи військовослужбовцем, дістав важке порання та мав прийняти той факт, що життя докорінно зміниться. Це й психологічна допомога, фізична реабілітація та підготовка до життя з протезом, зміна професії тощо.

— Система психосоціальної підтримки відіграватиме  вагому роль у цьому проєкті. І застосовані будуть методи, які науково доведені, ефективні, вимірювані, — підкреслив Ігор Безкаравайний.

Зі свого боку заступник міністра МВС Тетяна Ковальчук під час круглого столу зазначила, що кожен ветеран, військовослужбовець має бути повністю інтегрованим у суспільство та отримувати якісну підтримку. З цією метою був підписаний меморандум між Мінветеранів, МВС, Міноборони та МОЗ.

Представник Женевського офісу ВООЗ Фамі Ханна розповів про глобальний погляд на психічне здоров’я та психосоціальні аспекти екскомбатантів та ВПО. Зокрема він підкреслив важливість психосоціальної підтримки людей у громадах, які проживають у безпосередній близькості до військових дій.

У круглому столі також узяли участь заступники міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний і Володимир Левчук, посадовці США та Євросоюзу, представники профільних міністерств, які відповідальні за психосоціальну реінтеграцію ветеранів та постраждалого від збройного конфлікту населення на сході України, представники міжнародних та українських гуманітарних місій та організацій, науковці з України та з-за кордону, що працюють у тематиці опірності до стресу.

Захід організовано Development Foundation NGO в підсумку проєкту «Відновлення – Донбас» у межах Програми ООН з відновлення й розбудови миру (UN RPP) за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.

Читайте нас в Telegram