ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Командувач ВМС України зустрівся з головними старшинами вітчизняного флоту

21 Квітня 2021, 19:37

У Клубі старшин міста Одеса відбулися планові збори з головними старшинами та головними сержантами військових частин та командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірала Олексія Неїжпапи.

Під час зустрічі обговорено стан військової дисципліни у ВМС, покращення якості відбору на навчання на фахову підготовку, курси лідерства майбутніх сержантів і старшин. Також проведено інструкторсько-методичні заняття з порядку організації індивідуального вишколу  сержантсько-старшинського складу і лекцію з недавно ухваленої Стратегії воєнної безпеки України.

Запитань до командувача було небагато, але, як зазначив головний старшина ВМС ЗС України головний майстер-старшина Павло Ручка: «У нас давно створено вертикаль головних старшин, головних сержантів військових частин. Вертикаль працює, і всі запитання головних старшин узагальнюю й відповідно до своїх можливостей, здібностей і функціональних обов’язків прагну вирішувати. Якщо це неможливо зробити на рівні Головного старшини ВМС, доповідаю командувачу, і він уже ними займається на своєму рівні. Загалом маємо головного сержанта ЗСУ, який теж здатний брати на себе значний спектр проблем і завдань, якщо їх не вирішують на рівні видів, родів військ та органів військового управління.Тоді головний сержант ЗС України доповідає про них Головнокомандувачу Збройних Сил».

Він додав: «Такі зустрічі потрібні, насамперед, не стільки сержантському складу, скільки керівникам. Для того, щоб командувач мав зворотній зв’язок від сержантів, які керують особовим складом. Ну, звісно, головні старшини не щодня бачать командувача ВМС, який у неформальній обстановці готовий спілкуватися з кожним, поставити свої запитання. І з перших вуст почути про перспективи розвитку флоту, що з озброєння та техніки очікувати невдовзі. Ми взяли за модель розбудови ЗС України й сержантського корпусу систему НАТО, де роль сержанта надважлива. Адже він відповідає за навчання, виховання особового складу, щодня організовує їм побутові умови, дозвілля, знає їх краще, аніж офіцер. А офіцер має займатися плануванням, застосуванням. Приділяємо цьому чимало уваги, постійно наголошуємо, що тому і створено центри підготовки сержантського складу, які готують за базовим та середнім рівнем освіти».

Такі збори під керівництвом командувача проводять щоквартально, а якщо потрібно, за колегіальним рішенням головних старшин та головних сержантів військових частин таку зустріч можна ініціювати додатково. І командувач ніколи не відмовляє.

Командувач ВМС цього разу основну увагу зосередив на нагальних проблемах, які виникають у військових колективах і розповів про шляхи їх вирішення. Крім того, поінформував про види військової техніки і озброєння, що у поточному та наступному році поставлять до ВМС.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram