
Йдеться про створення ветеранського сільськогосподарського холдингу національного масштабу
У суспільстві поширена думка, що учасники бойових дій створюють у цивільному житті малий, рідше середній бізнес: кооперативи, майстерні, піцерії та кав’ярні.
Загалом, так воно і є. Утім, науково обґрунтований проєкт ветеранів російсько-української війни з «Івано-Франківської аграрної палати» Всеукраїнської громадської організації «Аграрна палата України» та заснованого його членами «Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Еталонагро 24”» обіцяє у цій царині справжню революцію.
«Мріяти не гріх. Гріх — не втілювати цілком здійсненні мрії у реальність»
Про стратегічний план створення ветеранського сільськогосподарського холдингу національного масштабу почув від Сергія Песчальнікова кілька років тому. Тоді Сергій, який провоював три роки та звільнився з війська через поранення, свої ідеї ще тільки плекав. А займався створенням виробничих кооперативів на селі. Паралельно — громадською діяльністю, впорядковуючи землевідведення для учасників бойових дій у рідній області.
Сергія сильно обурювала малоефективна політика щодо аграріїв. На його думку, через неї й понині ще існує бідність людей у сільській місцевості, відсутність у них мотивації до праці, низькопробна трудова міграція, безробіття.
— Сергію, — запитую у ветерана днями, — як на мене, на селі нічого суттєво не змінилося. Але ти, маючи дві вищі освіти, раптом розробляєш і просуваєш через державні й наукові структури великий проєкт, який передбачає інвестиції в аграрний сектор протягом десяти років більш ніж на чотири мільярди євро! Знаю, що ти не легковажний мрійник, не аферист. Розкажи про свій задум.
— Мріяти не гріх. Гріх — не втілювати цілком здійсненні мрії у реальність. Сам дивись. У бюджет 2020 року було закладено кошти на фінансування програм підтримки агропромислового комплексу на суму близько восьми з половиною мільярдів гривень.
Трохи менше ніж чотири з них призначалися для здешевлення кредитів аграріям на купівлю земель сільськогосподарського призначення, два з половиною — на підтримку тваринництва. Не знаю, куди з року в рік діваються такі кошти. Але нині добряче заробляють на селі лише виробники-гіганти та їхні господарі з-поміж олігархів. А селяни як не мали гідних доходів, так і не бачать. А звичайний фермер скоріше виживає, ніж розвиває господарство.
— Але ж цифри! В перерахунку на гривні: протягом десяти років ти хочеш залучити й інвестувати у наш аграрний сектор 130 мільярдів. По 13 мільярдів проти менш ніж 9 державних на рік. Видається це, м’яко кажучи, утопічним.

— Ми вояки, а не футурологи, тому маємо чіткі стратегії. Покладаємося на партнерів в Україні, закордонних інвесторів і кооперацію малого сільськогосподарського виробника. Головний задум — на підставі залучення інвестицій у сільське господарство України об’єднати інтереси інвестора та громадян України на умовах, які виключають рейдерські захоплення. Ми працюватимемо за принципами закритих акціонерних товариств, які унеможливлюють викуп акцій сторонніми особами (читай: доморощеними, завжди ненажерливими олігархами)!
А щодо утопій — так подивімося на тих, кому наші плани безглуздям не здаються…
Академія наук і великі світові інвестори
З листа Сергія Песчальнікова першому віцепрезидентові Національної Академії аграрних наук України:
«Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив “Еталонагро 24”» звертається до Вас із проханням розглянути пропозицію щодо співпраці в Комплексній програмі розвитку нашого підприємства з виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції на період до 2032 року… Просимо зважити, що наша програма передбачає й спільне відновлення занедбаних дослідних господарств НААН, у якому ми, як виробники сільськогосподарської продукції, зацікавлені напряму».
Зі щомісячного бюлетеня державного підприємства «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків»:

«12 жовтня (2020 року. — Авт.) директор державного підприємства «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків» Богдан Дубас та голова правління «Івано-Франківської аграрної палати» Всеукраїнської громадської організації «Аграрна палата України» Сергій Песчальніков підписали Меморандум про співробітництво та взаємодію.
З офіційного повідомлення «Еталонагро 24»:
«Івано-Франківська аграрна палата» Всеукраїнської громадської організації «Аграрна палата України» та «Еталонагро 24» провели серію переговорів з філією транснаціональної інвестиційної компанії World Trade Center Kyiv. Наразі за їхніми результатами готують до підписання «Меморандум про співпрацю» та інші документи, які визначатимуть юридичні засади довгострокового співробітництва».
— Сергію, — продовжуємо спілкування, — тепер поставлю тобі найважливіше запитання: а у що саме ви пропонуватимете інвесторам вкладати гроші?
— У національну сільськогосподарську корпорацію, в яку за планом увійде дев’ять регіональних холдингів, які охоплять усі регіони країни. Кожен холдинг матиме виробничу та логістично-збутову складову…
Структура логістично-збутового комплексу регіонального холдингу
— Ми плануємо, — завершує розмову ветеран, — протягом визначеного проєктом терміну створити до 70 тисяч робочих місць. За власними підрахунками, третину з них займуть ветерани АТО/ООС, які постійно проживають у сільській місцевості…
