ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Гроші від продажу книги маріупольської поетеси підуть на встановлення монумента загиблому Герою України

22 Квітня 2021, 15:16

Поетеса зі столиці Приазов’я Валерія Карпиленко — колишня військова. Нещодавно вона випустила збірку віршів, яку написала за часів війни на сході України.

Хоча шлях жінки як представниці українського війська вже закінчився, розірвати зв’язки з армійським середовищем для неї неможливо, адже воно назавжди закарбовується в серці будь-кого, хто став його часткою.

— Формуючи збірку, вірші я збирала по всіх блокнотах, нотатках, польових записах, які вела під час робочих виїздів на фронт чи полігони. Книга присвячена війні, нашим воїнам, представникам військового духовенства. Крім того, у своїх творах намагалась розкрити образ Української жінки, який для мене особливо важливий. Адже на війні я зустріла багато яскравих особистостей серед жінок-солдатів, волонтерок, парамедиків. Саме вони несподівано відкрили свою душу Україні, зробивши вибір, керуючись не страхом, а боротьбою й нескоренням російській навалі. Особливо це стосується 2014-го, коли мій рідний Маріуполь був під окупацією. Та місцеві жительки нарівні з чоловіками стали на захист міста. Також у книзі є розділ, присвячений нашій природі, історії, мові, традиціям, тобто всьому, за що ми боремося і за що варто воювати, — розповідає авторка.

Невипадкова і назва збірки. Валерія розповідає, що на багатьох світлинах, які зробила на війні, військова техніка зображена на тлі або крізь різнобарв’я квітів.

— На фото прагнула показати красу сходу України, куди прийшла війна. Так і народилася назва збірки — «Зброя та квіти», — каже жінка.

Гроші від продажу книги Валерія перерахує у фонд «Музичного батальйону» — об’єднання українських професійних музикантів, поетів та митців, які своїми піснями й полум’яним словом сім років підтримують воїнів Збройних Сил і добробатів. Вони підуть на встановлення монумента на честь загиблого Героя України Василя Сліпака в Києві.

— Хочеться допомогти в цій хорошій, добрій справі. А ще хочеться, щоб у кожному українському місті та містечку були пам’ятники на честь наших Героїв, — міркує поетеса.

За словами Валерії, щойно розпочався продаж книги, перше замовлення було від чоловіка з Маріуполя, який купив два примірники збірки. Одну книгу залишив собі, а другу попросив передати військовим. Тож наша кореспондентка ближчим часом передасть її представникам окремого батальйону морської піхоти, який дислокується в Маріуполі.

Усі, хто хоче замовити книгу Валерії Карпиленко «Зброя та квіти», можуть зробити це за посиланням.

А ми бажаємо поетесі творчих успіхів і дякуємо за добру справу!

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook