ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чи захистять росіяни іранські нафтотанкери від ізраїльтян

26 Квітня 2021, 11:06

На Близькому Сході незабаром значно посилиться конфронтація між Росією та Ізраїлем. Такі прогнози висловлюють ізраїльські медіа, повідомляючи про те, що кораблі ВМФ Росії візьмуть під охорону іранські нафтові танкери та інші судна з різними вантажами для «асадівської» Сирії.

https://www.debka.com/russian-fleet-to-secure-sanctions-busting-syria-bound-iranian-oil-shipments/

У російському міноборони уточнили, що Москва змушена піти на подібний крок через…  Вашингтон, адже американська армія утримує більшу частину нафтогазових родовищ Сирії.

Нещодавно Росія, Сирія та Іран провели консультації й вирішили створити спільний військово-морський координаційний центр. Основним завданням цієї структури є підрив торгової блокади Сирії та Ірану, введений США і ЄС. Також цей координаційний центр займатиметься безпечною доставкою вантажів між «підблокадними» країнами.

І тут немає жодних сумнівів, що саме російському флоту доведеться охороняти танкери та інші судна Ірану і запобігати нападам на них з боку Ізраїлю. Росіяни й так неофіційно супроводжували іранські танкери в Червоному морі, тепер Москва зізналась у цьому, увійшовши до тристороннього ірано-російсько-сирійського координаційного центру.

Протягом року військові кораблі Росії постійно супроводжуватимуть (конвоюватимуть) чотири іранські судна з нафтою й газом для сирійців. Також ВМПФ РФ буде забезпечувати охорону суден з іншими гуманітарними вантажами й товарами першої необхідності. 

Російське видання «Репортер» зазначає, що лише протягом минулого місяця ізраїльтяни 12 разів атакували іранські нафтотанкери, які прямували до Сирії. Тепер ці танкери у сфері відповідальності Росії, і заява її оборонного відомства про охорону цих суден — грізне попередження з боку Москви, і Тель-Авів  має до нього дослухатись. 

https://topcor.ru/19618-izrailskaja-pressa-rossijskij-flot-vzjal-pod-ohranu-iranskie-neftetankery.html?utm_source=warfiles.ru

 Росіяни сподіваються, що ВМС Ізраїлю на якийсь час перестануть переслідувати іранські судна, принаймні в Середземному морі, де у ВМС РФ є повноцінна ескадра. На думку російських військових експертів, Тель-Авів  навряд чи захоче вступати у відкритий конфлікт з Москвою, незважаючи на підтримку США. Проте інші вважають, що ніякі російські флоти й ескадри захистити іранські танкери не зможуть, точно так само, як російські ЗРК не захищають іранські об’єкти на суші.

Ізраїль уже понад рік успішно проводить таємну кампанію нападів на іранські кораблі, що возять нафту і зброю до Сирії. Про подібні дії Тель-Авіва 11 березня 2021 року повідомило видання The Wall Street Journal. 

http://rd.kr.ua/izrailskii-specnaz-bolee-goda-atakyet-iranskii-tankernyi-flot.html

На думку газети, кампанія Тель-Авіва проти іранського судноплавства почалася наприкінці 2019 року й була спрямована як мінімум на 12 кораблів, які використовувались для транспортування зброї. Можлива мета дій Ізраїлю — посилити економічний тиск на Іран, який регулярно постачає нафту на сирійські нафтопереробні заводи в прибережному місті Баніяс. Атаки ізраїльських спецпризначенців також спрямовані на зрив підтримки Тегераном різних бойових угруповань на всьому Близькому Сході.

Під час цієї кампанії жоден іранський корабель не був потоплений, також не надходило повідомлень про втрати серед іранських моряків. Однак джерела в судноплавній галузі Ірану відзначили, що принаймні два танкери були змушені повернутися у свої порти після отримання пробоїн.

У звіті The Wall Street Journal є випадок з іранським нафтовим танкером Sabiti, якого струсонули два вибухи під час перебування в Червоному морі в жовтні 2019 року. Також нещодавно з’явилося непідтверджене повідомлення про інцидент, що стався на борту «Шахре Корд» з контейнеровозом під іранським прапором, який прямував до Сирії 10 березня 2021 року. Морська страхова компанія Ambrey опублікувала у твітері повідомлення про уповільнення ходу й відхиленні судна від курсу.

Ситуація в Червоному морі через неоголошену морську війну між Ізраїлем та Іраном дедалі більше загострюється. За даними The New York Times, у відповідь на попередні акти агресії з боку Тегерана ізраїльські військові у вівторок, 6 квітня, ініціювали атаку на іранський корабель Saviz, завдавши йому удару нижче ватерлінії.

https://www.nytimes.com/2021/04/06/world/middleeast/israel-iran-ship-mine-attack.html

За інформацією арабських мас-медіа, Saviz за документами використовують як вантажне судно, однак корабель застосовувався КВІР для здійснення розвідувальної діяльності та надання допомоги іранським «командос», які супроводжують торгові судна в цьому регіоні. Військово-морський інститут США ще в жовтні минулого року повідомляв про перебування судна Saviz в стратегічно важливому пункті Червоного моря, і це дозволяло йому виконувати завдання зі збору інформації для розвідки Ірану.

Корабель довгий час перебував без руху, а на його борту бачили людей в формі й бойові катери — все це вказує на військове призначення судна Saviz. Це і зумовило подібні дії ізраїльських сил. Корабель був підірваний спеціальною міною, проте даних про потерпілих або загиблих наразі немає.

Тепер в ірансько-ізраїльську морську війну втрутиться ВМФ Росії. З цього можна зробити висновок, що військовий флот Ірану не в змозі захистити його ж нафтові танкери від ізраїльських атак. 

Крім того, росіяни взялися охороняти перевезення нафти й газу, але немає сумнівів, що під цим прикриттям можливі доставки в Сирію з Ірану озброєння, ракет і боєприпасів. Але навіть ця російська охорона навряд чи завадить ізраїльтянам, нітрохи не чіпаючи російські кораблі, атакувати іранські судна, як це було нещодавно з кораблем іранських ВМС за півтори тисячі кілометрів від ізраїльського Ейлата.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram