ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Автори сучасної військової літератури відвідали Донеччину та Луганщину у рамках щорічного літературного фестивалю «Кальміус»

12 Квітня 2021, 17:23

Днями ветерани російсько-української війни Василь Піддубний з Житомирщини та Віталій Запека з Полтавщини, зустрілися в районі проведення ООС з поціновувачами своєї творчості у Краматорську й Сєвєродонецьку. Про це повідомляє пресслужба ООС.

Поспілкуватися з улюбленими авторами прийшли як цивільні місцеві мешканці, так і військовослужбовці, які беруть участь в операції Об’єднаних сил.

В ході літературної зустрічі говорили про те, що спонукало ветеранів АТО/ООС стати на письменницьку стезю, і про нагальні проблеми сьогодення української культури. Зокрема, про національно-патріотичні ідеї, які потрібно плекати та втілювати в життя, щоб повернути розуми й серця мешканців тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини, а також про боротьбу з усім російським в регіоні.

— Легко бути патріотом там, де тебе й так підтримують, а зрозуміти, що таке патріотизм, чого вартує підтримка можна саме тут, у прифронтових територіях. Бо тут є люди, для яких наша письменницька діяльність, наша підтримка, українські ідеї є надзвичайно важливими! Тому ми маємо приїжджати сюди, спілкуватися з місцевим населенням, повертати їх з-під впливу ворожої пропаганди, — говорить Василь Піддубний.

Зі слів Василя Піддубного, лейтмотивом більшості його творів є повсякдення воїнів АТО/ООС. Це розповіді про життя, про побутові ситуації, про характери та емоції солдатів та офіцерів. Тих, хто з пересторогою ставиться до книг про події російсько-української війни, мовляв, там суцільний жах і смерть, автор переконує: ветеранська література якраз про інше — про життя воїнів у бойових умовах і про їхню мотивацію щодо захисту Батьківщини. І власне для того, щоб краще зрозуміти воїнів, пересічному громадянинові варто читати сучасну ветеранську літературу.

Військовослужбовці, які завітали на зустріч з військовими письменниками, активно спілкувалися щодо розвитку співпраці. І вже запросили бійців літературного фронту до участі в майбутніх заходах військово-патріотичного виховання молоді, які у перспективі мають відбутися в регіоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ».

Крім того, армійці зазначають, що такі проекти потрібні і для, як кажуть, внутрішнього вжитку. Бо знайомство та цікава бесіда з побратимами, що нині розвивають сучасну українську літературу, значно розширює культурний потенціал діючих захисників України.

Стежте за нами в Instagram