ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

36 військовослужбовців Збройних Сил України утримують у полоні ОРДЛО — омбудсмен

22 Квітня 2021, 14:23

У полоні на території тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей незаконно утримують 280 українців. Із них 40 військовослужбовці (36 із ЗСУ та 4 із МВС), а також 4 учасники добровольчих батальйонів.

Про це в інтерв’ю «РБК-Україна» повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, на тимчасово окупованих територіях сходу України незаконно утримують 280 громадян України, з них 236 цивільних осіб, зокрема 4 волонтери.

«Також 40 військовослужбовців (36 із ЗСУ та 4 — з МВС), а також 4 учасники добровольчих батальйонів. І ще 258 осіб значаться зниклими безвісти. Це найактуальніша інформація на цей момент», — уточнила Уповноважена з прав людини.

Вона заявила, що поки що не може сказати нічого оптимістичного щодо перспектив обміну з утримуваними особами.

«На жаль, нічого оптимістичного сказати поки не можу», — уточнила омбудсмен. Відповідаючи на запитання щодо заяви від Офісу Президента про бажання активізувати підготовку обміну до православного Великодня, Людмила Денісова підкреслила, що в української сторони є таке бажання, воно обговорюється на всіх можливих майданчиках, на зустрічах з міжнародними моніторинговими місіями, комісарами з прав людини, ОБСЄ.

«Я обговорюю ці питання, щоб тиснути на Росію, тому що тільки вона приймає рішення щодо будь-якого обміну, з РФ або з ОРДЛО. Але на сьогодні повинна констатувати, що мої діалоги, які ми проводимо з так званими уповноваженими з прав людини в ОРДЛО, закінчуються тим, що ніякого рішення не прийнято в «Мінську». Але в «Мінську» не приймають рішень, тому що РФ блокує ці питання на стадії обговорень», — зазначила Людмила Денісова.

Омбудсмен зазначила, що українська сторона підготувала всі списки і передала «на той бік».

Читайте нас в Telegram