ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як «катували» український КТ-7,62

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Квітня 2021, 13:41

Для захисту державного суверенітету Україні доводиться докладати неабияких зусиль, аби мати власні розробки зброї. Щоб визначити надійність своїх творінь, їхні виробники проводять комплекс різноманітних випробувань. У складних умовах наші підприємства доводять здатність створювати й випускати зброю світового рівня.

Київський завод «Маяк», який входить до складу державного концерну «Укроборонпром», виконав випробування кулемета власного виробництва КТ-7,62, яким будуть оснащені всі види легкої бронетехніки Збройних Сил України. Ці випробування підтвердили живучість кулемета після 25 тисяч пострілів, що на 10 тисяч пострілів перевищує стандарти НАТО.

Довідково. Кулемет КТ-7,62 калібру 7,62-мм (набій 7,62×54 R) — призначений для ураження живої сили противника і його технічних засобів. Розроблений і виробляється на АТ «Завод «Маяк». Існують дві модифікації кулемета — КТ-7,62 (танковий) та КМ-7,62 (піхотний). Танковий кулемет КТ-7,62 призначений для встановлення на бронетехніку як допоміжне озброєння танків, бронетранспортерів, бойових машин піхоти й іншої військової техніки. Прийнятий на озброєння ЗСУ у 2011 році.

Як розповів кореспонденту АрміяInform головний конструктор заводу «Маяк» Олександр Гордєєв, 25 тисяч пострілів з кулемета здійснили впродовж тижня. За перші чотири дні випробування відстріляли 15 тисяч набоїв, іншими словами, кулемет не встигав охолоджуватись. Після бойових випробувань він пройшов кліматичні й механічні випробування. Перші відбулися в дослідній станції, роботу якої завод відновив. Вона відтворює всі кліматичні зони планети: холод, тепло, вологість, пісок, пил, дію механічного впливу — удари, тряску.

Перед випробуваннями військова прийомка з партії серійних кулеметів вибрала на свій розсуд два кулемети, які потім успішно склали іспити. Кулемет спочатку «потрапляв» в Арктику, після чого стріляв. Потім — у джунглі, і знову стріляв. У пустелі теж стріляв безвідмовно, як і у процесі механічних випробувань. Слід зазначити, що з кулемета здійснювали 25 тисяч пострілів з постійним контролем купчастості, темпу стрільби, надійності роботи механіки. Кулемет пройшов випробування без ремонту й різних підкручувань чи регулювань, що зі свого боку неможливе без високої якості виготовлення деталей, з яких зібраний виріб. Важливо, що кожна деталь кулемета, до того як її встановлять, проходить перевірку на якість і відповідність конструктивним параметрам.

Свого часу пресслужба ДК «Укроборонпром» підтвердила, що АТ «Завод «Маяк» став другим збройовим заводом у світі, який здійснив успішні випробування кулемета з живучістю 25 000 пострілів.

18
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram