ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Воїн із Прикарпаття отримав українське «Пурпурове серце»

2 Березня 2021, 18:58

В Івано-Франківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки військовий комісар полковник Володимир Ярмошук вручив відомчу відзнаку «За поранення» військовослужбовцю бригади територіальної оборони Прикарпаття Володимирові Фіцику.

Відповідно до наказу Міністра оборони України, цією медаллю нагороджують військовослужбовців ЗСУ, які зазнали поранення під час захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої держави. Цікаво, що в армії США існує аналогічна відзнака, яка має назву «Пурпурове серце». Її вручають військовим, які зазнали поранень чи бойових травм у військових місіях.

Прикарпатець молодший сержант Володимир Фіцик призваний на військову службу під час мобілізації у 2014-му. Брав участь у бойових діях на українському сході у складі однієї з гірсько-штурмових бригади як командир відділення. Під час ворожого обстрілу дістав поранення уламком мінометної міни. Згодом Володимир повернувся до цивільного життя, але ненадовго.

У 2019 році Володимир Фіцик повернувся до війська, уклавши контракт на проходження служби в бригаді територіальної оборони. Він родом з Івано-Франківська, тож вирішив служити далі на рідному Прикарпатті.

Наша довідка. Медаль «За поранення» — відомча відзнака Міноборони України. Кругла, із тризубом, терновим вінком і перехрещеними мечами на аверсі. Кількість поранень та їх ступені важкості визначають гілочки, які прикріплені на стрічці медалі й планці. Легкі поранення позначають білою або срібною гілкою. Важкі — золотою і жовтою. Перше нагородження цією відзнакою відбулося 29 серпня 2019-го. Нагороджено 7 військовослужбовців, які дістали важкі поранення, і 17 — які дістали легкі. Першим нагороду отримав начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук, в минулому командир спецпризначенців, важко поранений улітку 2014 року.

22

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Новини