ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ветерани АТО/ООС Одещини активно вакцинуються від Covid 19

26 Березня 2021, 11:37

Ветерани російсько-української війни та члени їхніх родин найбільшої на Одещині Громадської організації ветеранів та інвалідів АТО/ООС «Рапіра», яка має свої осередки не тільки в обласному центрі, а також у містах Чорноморськ, Овідіополь, Біляївка, провели щеплення від Covid 19. Це стало можливим завдяки досягнутій домовленості з  Одеським Центром первинної медичної (медико-санітарної) допомоги  № 3. Медична установа є комунальним закладом охорони здоров’я Одеської міської ради, що надає первинну медико-санітарну допомогу населенню м. Одеса.

– Нам запропонували провести щеплення вакциною Covishield усіх членів організації та членів їхніх родин у будь-який зручний для нас час, − розповів голова ГО «Рапіра» Геннадій Дашко. − Більшість з нас підтримали цю пропозицію і дали згоду на щеплення, тому що реально оцінюють загрозу від можливого захворювання на Covid 19. Для того, щоб не створювати черг у закладі, для кожного було визначено дні та час проведення щеплення. Отже, вакцинування  проходило організовано, без затримок. Як запевнили нас співробітники Центру, друге щеплення за три місяці також проведуть в цьому закладі тією же вакциною. За відгуками тих, хто пройшов вакцинацію, самопочуття не погіршилося, негативних наслідків від щеплення не було.

− Ніч після вакцинації минула нормально. Були відчуття, схожі на застуду, але зізнаюсь, що я цього очікував, бо ж організм запускає імунні процеси,  – розповів про свої відчуття ветеран АТО В’ячеслав Сопільняк. − Нині все пройшло. Краще кілька годин потерпіти, ніж тижнями провести в лікарні, якщо місце знайдеться, і дай боже не потрапити на ШВЛ.

− Не такий страшний чорт, як його малюють, − також поділився своїми враженнями член «Рапіри» Андрій Яшманов. − Якщо є можливість, то робіть щеплення, досить витрачати шалені гроші на лікування, годувати аптеки та піддавати життя ризику.

Як розповіли лікарі Центру, Covishield є високоефективним препаратом, що підкріплено даними досліджень третьої фази у Бразилії та Великій Британії. Клінічні випробування − це трифазний процес, під час якого визначають, чи викликає вакцина гарну імунну реакцію та чи не має вона неприйнятних побічних ефектів.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram