ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Три стовпи Стратегії нацбезпеки: стримування, стійкість і взаємодія

Прочитаєте за: 2 хв. 25 Березня 2021, 15:37

Стратегія національної безпеки чітко визначає подальший шлях реалізації євроатлантичних намірів України, які вже закріплені в Конституції, а також вказує, які спроможності має розвивати держава для реалізації цих планів. Зокрема документ визначає три основні засади: стримування, стійкість і взаємодію. Про це під час брифінгу в АрміяInform розповів заступник директора Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міноборони України — начальник управління двостороннього оборонного співробітництва держслужбовець 4-го рангу Володимир Горай.

За його словами, стримування передбачає розвиток оборонних спроможностей Збройних Сил до рівня, який би унеможливив зовнішню збройну агресію проти України.

Водночас досягнення стійкості вимагає від військовослужбовців і посадовців швидкого адаптування до змін у безпековому середовищі.

Зі свого боку взаємодія потребує розбудови партнерських відносин з іноземними країнами, а також участі в роботі міжнародних організацій. У цьому сенсі позиція та голос України має набути суттєвого значення в процесі підтримання як регіонального і глобального виміру безпеки.

Ґрунтуючись на основних засадах Стратегії національної безпеки, Міноборони розробляє та реалізує відповідні підходи, що формують політику у сфері міжнародного оборонного співробітництва. Вони спрямовані на створення умов мирного співіснування нашої країни з іншими державами на основі взаємодовіри, поваги партнерів до міжнародно безпекових інтересів нашої країни та її громадян, недоторканості міжнародно визнаних кордонів України.

Докладніше про пріоритети в галузі міжнародного оборонного співробітництва, стратегічне партнерство з союзниками, допомогу окремих країн-членів НАТО й про інше читайте незабаром в інтерв’ю із заступником начальника Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України полковником Володимиром Гораєм.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook