ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Третій Всеукраїнський форум військових письменників стартує у Львові 14 березня

3 Березня 2021, 20:39

У Всесвітній день письменника маємо добру новину для поціновувачів літератури: Третій Всеукраїнський форум військових письменників відбудеться вже незабаром!

Літературна подія, яка об’єднає близько трьох десятків авторів, що мають військовий бекграунд, стартує у Львові 14 березня. Упродовж трьох днів чоловіки та жінки, що захищали Україну на Сході, були волонтерами, а згодом створили унікальні літературні доробки про події російсько-української війни, презентуватимуть свою творчість та зустрічатимуться із читачами на різних локаціях міста, матимуть можливість спілкування і обміну творчими планами. Крім того, військові письменники, розділившись на групи, здійснять «творчі десанти» у райони Львівщини, щоб зустрітися з мешканцями містечок та сіл області та поговорити про патріотичну літературу.

Нагадаємо, що Всеукраїнський форум військових письменників уперше відбувся у Львові 6 травня 2019 року, якраз на першу річницю святкування Дня піхоти. Цього року військово-літературна подія приурочена до Дня українського добровольця.

Зі слів головного модератора форуму, директорки обласної бібліотеки імені Романа Іваничука Тетяни Пилипець, літературна спільнота дуже болісно відреагувала на те, що торік Всеукраїнський форум військових письменників довелося проводити лише в онлайн-форматі. Через карантинні обмеження, пов’язані з поширенням COVID-19. Але і в такій ситуації військові письменники продемонстрували високий рівень організації: до Дня українського піхотинця провели онлайн-читання власних творів, що вже опубліковані, або готувались до опублікування. Зберігаючи у такий спосіб цікавість українського суспільства до вітчизняної патріотичної літератури.

― Цього року, коли епідситуація на Львівщині дозволила проводити заходи, принаймні в форматі присутності обмеженої кількості людей, ми розпочали підготовку до проведення зустрічі військових письменників та поціновувачів їхньої творчості в форматі реального часу, ― говорить вона. ― Третій форум має буди дуже цікавим, адже за цей час з’явилися і нові автори, і новинки військової української літератури, з якими ми хочемо познайомити книголюбів. Також хочу відзначити, що зацікавленість авторів до нашого форуму щороку зростає. Адже цей майданчик для комунікації між військовими письменниками та громадськістю довів свою корисність та дієвість.

Наша довідка. Третій Форум військових письменників відбудеться у Львові з 14 до 16 березня. Цього року форум стане першою літературною подією не лише Львова, а й країни, розпочавши фестивальний марафон у царині літератури.  Форум є також подією, що об’єднала авторів ― діючих військовослужбовців, журналістів, а також тих, хто на початку протистояння на Сході України був призваний до лав силових структур України за мобілізацією, або пішов воювати добровольцем. Форум сприятиме взаєморозумінню, згуртує, допоможе відрефлексувати здобутий героями досвід, а також стане неформальним майданчиком для спілкування із громадою. Учасники форуму вже традиційно зустрінуться з читачами не лише у Львові, але і в районних містах. У програмі ― презентації книг, неформальне спілкування, благодійні акції та ярмарок. Локаціями стануть: 58-й Будинок офіцерів, Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука, львівський Будинок Воїна, публічні бібліотеки та культурні центри області в населених пунктах Миколаїв, Червоногад, Солонка, Кам’янка-Бузька, Борислав, Сокаль.

Організаторами форуму є: Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука; Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА; 58-й Будинок Офіцерів. А партнерами в проведенні заходів ― Національний Університет «Львівська політехніка», Львівський національний університет імені Івана Франка, Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного,  Комунальний заклад Львівської обласної ради «Будинок воїна», Університет банківської справи.

Долучатись до подій можна буде в офлайн- та онлайн-форматі (відеотрансляцій) на сторінці Форуму або на сайті Інформаційного агентства АрміяInform.

 

10
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Армія і суспільство, Публікації