ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ще ближче до НАТО: про стандартизацію у речовому забезпеченні війська

22 Березня 2021, 12:48

Для чого війську потрібна стандартизація, скільки натовських стандартів вже імплементували? Про все це читайте в АрміяІnform.

Розроблення й затвердження військової форми одягу та загальних вимог до знаків розрізнення військовослужбовців усіх силових відомств у Міністерстві оборони України проводить Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України (ГУРСМЗ).

Довідково. Стандартизація — це діяльність, що полягає в установленні положень для загального й неодноразового використання щодо наявних чи потенційних завдань і спрямована на досягнення оптимального ступеня впорядкованості в певній галузі. В нашому випадку — у військовій сфері в речовому забезпеченні.
 

Постійно працює над темою наближення нашого військового забезпечення до стандартів НАТО в ГУРСМЗ відділ стандартизації речового майна, фахівці якого проводять роботу з уніфікації методів перевірки та критеріїв оцінювання відповідності показників якості військової форми одягу. Суть цієї діяльності — переформатування речового забезпечення військовослужбовців ЗСУ від застарілих норм і стандартів до сучасних інноваційних підходів шляхом впровадження стандартів Альянсу за напрямом речового забезпечення.

  — З 2015 року розроблено 272 технічні специфікації (технічні умови) на предмети військової форми одягу (польова, повсякденна, спеціальна, спорядження, засоби індивідуального захисту тощо) й матеріали для їхнього пошиття, — розповідає начальник управління розвитку речового майна ГУРСМЗ підполковник Віталій Рябов.

За результатами участі у засіданнях Експертних груп Агентства з питань Матеріальної стандартизації (ЕГ 28 «Camouflage» та ЕГ 29 «Military Clothes») імплементовано як національні понад 60 міжнародних і європейських стандартів, які застосовують у технічних специфікаціях Міноборони України на предмети для речового забезпечення.

— Відповідно до Програми Міністерства оборони України з військової стандартизації на 2019–2021 роки, відділ стандартизації речового майна за поточні 12 місяців запровадив 4 військові стандарти Міністерства оборони України шляхом імплементації міжнародних стандартів НАТО, — зазначає підполковник Віталій Рябов.

Назва стандарту НАТО:

STANAG 2138 PCS (Ed. 4) Troop Trial Principles and Procedures — Combat Clothing and Personal Equipment («Принципи та процедури випробувань бойового обмундирування та індивідуального спорядження в польових умовах»)

Назва стандарту НАТО:

STANAG 2920 Ed.3 / AEP 2920 Ed. A Ver.2, Classification of Personal Armour. Procedure for the Evaluation and Classification of Personal Armour. Bullet and Fragmentation Threats, IDT («Призначення класу захисту та процедура з оцінювання персональних засобів бронезахисту. Балістичний та протиосколковий захист»)

 

Назва стандарту НАТО:

STANREC 2911 Ed.3 /AEP 2911 Ed. A ‒ Design Criteria for Body Armour Carriage Systems, IDT («Критерії дизайну бронежилета модульного»)

Назва стандарту НАТО:

STANAG 2902 Ed.3 / AEP-2902 Ed.A ‒ Non-ballistic Test Methods and Evaluation Criteria for Combat Helmets, IDT («Небалістичні методи випробувань та критерії оцінювання бойових шоломів»)

У Каталозі військових стандартів Міністерства оборони України напрямок речового забезпечення посідає третє місце за загальною кількістю запроваджених стандартів НАТО. Загалом кількість військових стандартів — 19 за напрямком речового забезпечення.

Результат запровадження стандартів Альянсу та міжнародних стандартів на практиці відображаються у розроблених технічних специфікаціях оборонного відомства й надалі спонукають випробувальні лабораторії України, зокрема випробувальну лабораторію Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, розвивати матеріально-технічну базу для проведення випробувань предметів за новими сучасними методиками та процедурами випробування. Результатом цього ланцюга є прийняття нових зразків військової форми одягу на забезпечення Збройних Сил України.

Необхідно зазначити, що Альянс визнає Україну як потенційного кандидата на вступ в Організацію й надає практичну допомогу у здійсненні реформ для наближення до її стандартів, досягнення яких є передумовою для набуття членства в НАТО. Тому саме стандартизація є ключовою формулою для успішної взаємодії між союзниками й потенційними партнерами Альянсу. І цей принцип підтверджено виступом заступника генерального секретаря НАТО Мірчі Джоане з нагоди 70-річчя стандартизації в Альянсі: «Нам потрібні загальні стандарти й загальні способи спільної роботи. Стандартизація є частиною ДНК НАТО, а також частиною нашого бренду, частиною нашої сили, частиною нашої ідентичності».

За матеріалами Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України підготував Сергій Місюра.

11
1
Читайте нас в Telegram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Інфографіка, Новини, Озброєння та техніка