ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Морпіхи навчаються водити бойові машини на сучасних тренажерах

3 Березня 2021, 12:47

Як повідомляла раніше АрміяInform, в Школі морського піхотинця Навчального центру ВМС ЗСУ тривають заняття з особовим складом курсу поглибленої підготовки для частин морської піхоти. 

Цього разу на Олешківському полігоні, що на Херсонщині, курсанти вдосконалювали навички водіння бойових машин. Щоправда,  заняття проходило не на самому полігоні, а в приміщенні сучасного навчально-тренажерного комплексу.

– Курсанти мали можливість відпрацювати основи водіння на тренажерах БМП-2 та Т-80. Морпіхи працювали індивідуально, зокрема кожен спробував себе у ролі механіка-водія, навідника та командира. Хлопці виявили неабияке зацікавлення тренажерами та їхніми можливостями, ставили чимало запитань та просили про повторні спроби. Воно й не дивно, адже подібність тренажерів до реальних бойових машин вражає. Так, на них встановлені всі прилади, як на справжніх БМП-2 та Т-80, а за допомогою спеціальних двигунів створюється імітація реальної їзди. Крім того, з їхньою допомогою військові мають змогу не лише вдосконалювати навички водіння в різних умовах та на будь-який місцевості, а й відпрацьовувати реалістичні сценарії бойових дій з урахуванням ризикованих маневрів, – розповів командир взводу викладач Школи морського піхотинця лейтенант Ігор Залєвський.

До слова, навчально-тренувальний комплекс, що має чотири тренажери, дозволяє відпрацьовувати завдання не лише індивідуально, а й у складі підрозділу, коли командир взводу керує своїм підрозділом – трьома механізованими відділеннями.

Під час заняття курсанти навчалися запускати двигун, перемикати передачі, долати перешкоди і загородження під час «руху» пересіченою місцевістю. Звісно, як і в реальності, коли водій робив помилку – двигун глух, машина зупинялася і все потрібно було починати спочатку. 

– Особисто я водив як БМП-2, так і Т-80 та іншу техніку, тож із впевненістю можу сказати, що схожість максимальна і це дозволяє відпрацювати всі дії до автоматизму, аби надалі не зробити фатальних помилок. Єдине чого немає – це віддачі, коли здійснюєш постріл з гармати чи коли рухаєшся й здійснюєш повороти. Ще один приємний бонус заняття на тренажерах – економія часу, моторесурсу бойової техніки та ресурсу паливо-мастильних матеріалів, – зазначив лейтенант Ігор Залєвський.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram