ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Мінветеранів удосконалить порядок надання психологічної реабілітації ветеранкам

31 Березня 2021, 10:28

На  зустрічі з представниками жіночого ветеранського руху в Дніпрі міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна повідомила їм, що наразі Мінветеранів ініціює зміни до порядку надання психологічної реабілітації жінкам-ветеранкам.

Про інформує пресслужба відомства.

Зокрема, зміни стосуватимуться можливості проходження повного курсу лікування або психологічної реабілітації для жінок разом із дітьми. Саме в родині має відбуватися перша адаптація та соціалізація. У цей час діти ветеранок потребують посиленої уваги, тому спільне проходження лікування чи реабілітації може допомогти гармонізувати родинні стосунки.

— Існує певна недосконалість механізму надання реабілітаційної допомоги, коли жінка має доплачувати за відпочинок разом з дитиною або ділити термін путівки, що своєю чергою нівелює лікувальний ефект. Для вирішення цієї ситуації потрібно розробити практичний пакет нормативно-правових актів, у яких, по-перше, прописати поняття, що таке психологічна реабілітація, по-друге — інструменти та порядок її надання. Мінветеранів відіграє координуючу роль у формуванні державної політики із соціального захисту та реінтеграції жінок-ветеранок. Зокрема, це стосується проблем медичного забезпечення налагодження процесу переходу ветеранок з військового у цивільне життя, — зазначила міністерка.

Учасниці зустрічі обговорили труднощі, з якими стикаються жінки після повернення в мирне життя, та можливості перенавчання захисниць для отримання нових цивільних спеціальностей. Міністерка розповіла про роботу над створенням реєстру ветеранів війни та запуск нової інформаційно-довідкової системи е-Ветеран.

Зі свого боку координатор жіночого ветеранського руху, голова ГО Gender Stream Ольга Полякова розповіла про стереотипи, які існують у суспільстві щодо жінок-захисниць. За її словами, дотримання принципу рівних можливостей в Україні можна забезпечити, використовуючи міжнародний досвід, зокрема Литви, де жінки та чоловіки військовослужбовці під час служби в армії отримують гендерну просвіту.

Під час дискусії Юлія Лапутіна додала, що важливо також у цьому процесі не забувати про просвітницьку роботу в громадах та впровадження гендерного компонента щодо ветеранів та ветеранок в державну політику.

Міністерка наголосила на важливості створення жіночого ветеранського бізнесу та запевнила в активній підтримці Мінветеранів ветеранських ініціатив.

— Будьте впевнені в собі, не зупиняйтеся. Ви захистили Україну, тоді коли в нашу країну прийшла війна. Тому об’єднуйтесь, наважуйтеся на зміни в житті та будьте впевнені — ми пам’ятаємо все, що ви зробили для нашої країни. Давайте об’єднаємо зусилля і зробимо нашу державу успішною, — додала Юлія Лапутіна.

Стежте за нами в Instagram