ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Іран цинічно намагається приховати істинні причини аварії літака «МАУ» ― Дмитро Кулеба

Прочитаєте за: 2 хв. 18 Березня 2021, 9:55

Фінальний технічний звіт Ірану щодо причин аварії літака «Міжнародних авіаліній України» рейсу PS 752 не що інше, як цинічна спроба приховати істинні причини його збиття, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Сьогодні Іран оприлюднив остаточний звіт за результатами технічного розслідування катастрофи українського рейсу «МАУ» PS 752 під Тегераном. Раніше Україна направляла іранській стороні понад 90 сторінок зауважень та пропозицій до проєкту цього звіту та наполягала, щоб Іран долучив їх до фінального документа, але те, що ми сьогодні побачили в опублікованому звіті ― не що інше, як цинічна спроба приховати істинні причини збиття нашого літака, ― сказав Дмитро Кулеба у зверненні, оприлюдненому на сторінці МЗС України в Facebook.

За його словами, аналіз документа доводить, що Іран провів технічне розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів, Чиказької конвенції та Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO).

― Змушені констатувати, що розслідування було упередженим, представлені докази є вибірковими, а висновки ― оманливими. Документ не надає всіх обставин, не розкриває першопричини трагедії та ланцюжок дій, які до неї призвели. Це не звіт, це збірка маніпуляцій, мета якої ― не з’ясувати істину, а виправдати Ісламську Республіку Іран, ― зазначив очільник українського дипломатичного відомства.

Дмитро Кулеба наголосив, що це великий розпач для України і всього цивілізованого світу.

― Іран не зміг знайти сили, щоб узяти на себе відповідальність за те, щоб подібних трагедій більше не ставалося. Якщо Іран не хоче добровільно з’ясувати істину в цій трагедії, ми разом із партнерами знайдемо способи, як цього добитися. Ми не дозволимо Ірану приховати правду, не дамо уникнути відповідальності за цей злочин. Справедливість восторжествує, скільки б зусиль і часу на це не знадобилося. Це не лише питання принципу, але і наш моральний обов’язок перед жертвами цієї страшної трагедії, ― заявив міністр закордонних справ України.

Читайте нас в Telegram