ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Збройні Сили отримали ще 19 мобільних лазне-пральних комплексів

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 4 хв. 30 Березня 2021, 12:18

У Харкові в розташуванні Об’єднаного центру забезпечення оперативного командування «Схід» завершився процес передачі-отримання 19 мобільних лазне-пральних комплексів (МЛПК) на базі автомобілів МАЗ. Усі технічні засоби речової служби передано військовослужбовцям кількох військових частин, що беруть безпосередню участь у бойових діях на Сході України.

За п’ять років ЗСУ отримали 61 МЛПК

За словами командування Об’єднаного центру забезпечення, це не перша партія МЛПК, яка через них надходить в українське військо. Проте раніше використовували іншу автомобільну базу. Приміром, вантажівки сімейства КрАЗ. Цього ж разу працівники ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», де виготовлені МЛПК, використали автомобілі типу МАЗ.

— Упродовж останніх п’яти років ми направили до частин, які беруть участь у бойових діях на Сході України, разом з цими машинами вже 61 мобільний лазне-пральний комплекс, — каже начальник речового складу Об’єднаного центру забезпечення підполковник Богдан Чупилко. — З кожною новою такою партією технічні характеристики комплексів дещо поліпшуються, вони стають легшими в керуванні тощо.

Офіцер додав: всі МЛПК відповідають сучасним гігієнічним і санітарним нормам, дають військовим на передовій змогу випрати, висушити, попрасувати одяг і помитися. Вони розміщені у двох 20-футових контейнерах і мають два відділення.

Так, в одному з двох контейнерів МЛПК є відділення для прання, сушіння, прасування натільної білизни й одягу. Позаду, в технічному відсіку, розміщені дизель-генераторні установки автономного енергозабезпечення, а також спеціальне обладнання для підключення до зовнішньої мережі. В іншому контейнері-причепі передбачено мобільний банний модуль, в якому є можливість нагрівання води з використанням як рідкого, так і твердого палива.

Побажання армійців — враховано

— До головних переваг саме цього МЛПК на базі МАЗ можна віднести те, що він має 4 пральні та 4 сушильні машинки, може перевозити до 10 тонн води, оснащений автономним живленням. А за допомогою внутрішнього й виносного душового обладнання впродовж робочого дня до 240 осіб зможуть помитися. Цього тилового «велетня» за характеристиками обслуговують лише 5 осіб. Проте з власного досвіду скажу, що в окремих випадках вистачить і двох-трьох, — пояснює підполковник Богдан Чупилко.

Під час передачі комплексів були присутні представники підприємства-виробника. Вони на місці, так би мовити, провели інтенсивний курс навчання з тиловиками військових частин і надали цінні поради з експлуатації в польових умовах.

— Ми давно співпрацюємо з Командуванням Сил логістики ЗСУ, — розповідає провідний фахівець ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Вікторія Бідаш. — Уважно ставимося до всіх побажань армійських замовників і потім реалізуємо їх у розробках технічних зразків тилового майна. Тож новий МЛПК, який відбуває на Схід України, більш маневрений, зручний і таким чином трішки вдосконалений, як порівняти з попередніми зразками. Вважаю, що хлопці й дівчата на передовій високо оцінять наші старання у цехах підприємства.

Позитивно говорить про ці комплекси й офіцер тилового підрозділу окремої механізованої бригади «Холодний Яр» лейтенант Сергій Сердюков.

— Ефективні в роботі, сучасні та прості, — так відзивається про нові МЛПК лейтенант Сергій Сердюков. — Дуже добре, що під час передачі заводчани пояснили й показали, як все працює. З радістю скажу, що не треба бути вченим, щоб ним керувати! У польових умовах без таких диво-машин просто не обійтися. Тож тил наших бойових частин відтепер ще мобільніший і міцніший.

Попереду — надходження нової техніки для тилу

За словами харківських тиловиків, робота з поліпшення тилового забезпечення наших військ ніколи не припинялася. З усіх куточків країни до Об’єднаного центру забезпечення надсилають свою продукцію підприємства-виробники армійського однострою та інших речей. На складах вони не залежуються, а буквально перевантажуються із заводського транспорту до військових автівок чи на залізничні платформи.

— Тільки по речовій службі співпрацюємо із трьома десятками заводів і фабрик. Це колосальний фронт робіт, але повністю нам до снаги. Попереду в армії перехід на літній однострій і ми активно працюємо над тим, щоб усі хлопці й дівчата не відчули проблем з речами. Тож у нас нині чимало поточних завдань і прийняття на «озброєння» тилу ЗС України нових технічних засобів зокрема, –– підсумував підполковник Богдан Чупилко.

Фото та відео авторів

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
У Офісі Генпрокурора розповіли, що системно працюють над покаранням винних за сексуальне насильство в умовах війни, яке росія використовує як зброю

У Офісі Генпрокурора розповіли, що системно працюють над покаранням винних за сексуальне насильство в умовах війни, яке росія використовує як зброю

Заступниця Генпрокурора Вікторія Літвінова взяла участь у пресконференції з питань реагування на сексуальне насильство в умовах війни в Україні, яка відбулася сьогодні у Києві.

Затрофеєний російський «танк-сарай» показали зсередини

Затрофеєний російський «танк-сарай» показали зсередини

Декілька днів тому стало відомо, що українські військові вперше затрофеїли ворожий «танк-сарай» та взяли в полон російських танкістів, а вже сьогодні на Армія TV вийшов огляд цієї техніки.

«Говорит, ну бахнут и всё. Да *б твою… Они не останавливаясь всю ночь по голове», — ГУР перехоплення

«Говорит, ну бахнут и всё. Да *б твою… Они не останавливаясь всю ночь по голове», — ГУР перехоплення

Українські розвідники оприлюднили перехоплену розмову цивільної з шебекінського району бєлгородської області щодо ведення бойових дій.

Генпрокурор повідомив про проведення службового розслідування щодо свого заступника

Генпрокурор повідомив про проведення службового розслідування щодо свого заступника

Андрій Костін також підкреслив, що дуже серйозно ставиться до журналістських розслідувань.

Представники Міноборони та урядовий уповноважений Польщі з відбудови України обговорили двосторонню співпрацю

Представники Міноборони та урядовий уповноважений Польщі з відбудови України обговорили двосторонню співпрацю

У Києві відбулися переговори між представниками Міністерства оборони України та урядовим уповноваженим Польщі з питань відбудови України.

Окупанти на мотоциклах кинули пораненого пасажира після зустрічі з українським FPV

Окупанти на мотоциклах кинули пораненого пасажира після зустрічі з українським FPV

Дві пари окупантів переміщалися українськими дорогами на мотоциклах, але їм назустріч прилетів дрон 3-го ДШБ 80-ї ОДШБр.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Технік автоматизованих систем управління

від 21000 до 24000 грн

Чоп

Державна прикордонна служба України

Водій (кат. С, СЕ), військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО

Інспектор прикордонної служби (військова служба)

від 20000 до 20000 грн

Житомир

Державна прикордонна служба України

Фельдшер

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

119 ОБр Сил ТрО

Військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Харків

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Механік-водій, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область