ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Берет кольору полум’я носять лише ті артилеристи, хто нюхав порох!

Публікації Репортаж
Прочитаєте за: 4 хв. 10 Березня 2021, 14:10

Про нові українські традиції посвяти в артилеристи

Цього разу практичне заняття курсантів-першокурсників факультету ракетних військ та артилерії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного було особливим, емоційно піднесеним і навіть дещо театралізованим. Виконання першого в житті вогневого завдання бойовим пострілом на полігоні поєднали з посвятою новачків у справжні гармаші! До слова, на факультеті, який очолює полковник Артем Дзюба, продумали все до дрібниць і започаткували новітню українську традицію, відійшовши від старої, ще радянської.

З боку це мало такий вигляд… Навідник, який, власне, робить постріл із гармати, як тільки вилітає гільза, що ще вивіює димком від порохових газів, бере її до рук і нюхає отой символічний артилерійський порох! Після цього товариші добре обмазують його обличчя пороховою сажею. Згодом курсант підходить до столу з яскраво-червоними беретами, які лежать на артилерійському прапорі. Тут на нього чекає начальник факультету, який приймає доповідь про виконання вогневого завдання, припасовує на голову курсанта берет кольору полум’я й вітає з поповненням у родині справжніх гармашів. На артилерійському прапорі курсант ставить дату, підпис і продовжує виконувати завдання за призначенням.

Треба було тільки бачити щасливі й усміхнені обличчя першокурсників, які зробили свій перший постріл і одягнули берет свого роду військ!

– Сьогодні на факультеті ракетних військ та артилерії дійсно історична подія. Ми започатковуємо новітню традицію, якої не було раніше. І цей яскраво-червоний колір берета, який бере історію від артилеристів ще Української Народної Республіки ― символ нового покоління саме українських воїнів-артилеристів! Прапор, на якому курсанти ставлять дату і підпис, спеціально виготовили на факультеті. Після того, як всі групи першокурсників пройдуть польовий вихід, зроблять перший постріл і закарбують цю дату на священному полотні, ми вивісимо цей стяг у кімнаті традицій факультету. Саме там він зберігатиметься. Курсанти ставатимуть офіцерами. І коли згодом завітають до альма-матер і рідного факультету, пригадають історичний день, коли кожного з них посвятили в артилеристи!

За словами офіцера, за старих часів теж була посвята, але зводилась вона до нюхання пороху та «погладжування гільзою по м’якому місцю». Тепер артилерист має свій символ ― яскраво-червоний берет, який наче символізує полум’я, яке виривається з гармати під час пострілу. Має свій прапор й традицію, має свою історію!

― Упевнений: ця подія обов’язково закарбується в пам’яті майбутніх офіцерів-артилеристів на все життя, ― зауважує полковник Артем Дзюба.

Згодом у своєму дописі в Facebook офіцер напише і такі рядки:

«Сьогодні історичний день для факультету ракетних військ і артилерії ― ми приймаємо в майстри артилерійського вогню юних початківців нашої славетної справи.

Сьогодні першокурсникам довелося виконати своє перше вогневе завдання. Їхнє серцебиття рахувало секунди до довгоочікуваного дня, до першого бойового самостійного пострілу, в їхніх жилах стигла кров. Психологічно ― це завжди хвилююче. Адже одна справа, коли ти працюєш із гарматою, яка не є в бойовій готовності, а зовсім інша ― коли в гарматі є потужні боєприпаси. І саме ти, саме зараз, ухвалюєш рішення та несеш всю відповідальність за свої дії.

Кожен, хто відчув запах пороху та гарячий дотик гільзи, може гордо носити берет кольору вогню та диму. «Боги війни» запалюють цей вогонь після першого свого залпу, який і задає курс на нові звершення та новації для ракетних військ і артилерії.

Давню традицію ми поновили новим підтвердженням цього історичного дня – підписом на прапорі, що є особливою традицією для кожного артилериста, незважаючи на рік навчання та офіцерське звання. Це підпис, який нагадуватиме курсантам про перші кроки на шляху до бажання стати артилеристом.

Наші юні майстри артилерійського вогню дали чітко зрозуміти, що наш рід військ є особливим, і що росте гідна зміна! А це ще одне підтвердження тому, що курсанти факультету ракетних військ і артилерії були й завжди будуть героями нашої держави!»

Того історичного дня 26 курсантів одягнули берети яскраво-червоного кольору. Ще для більше сотні першокурсників факультету цей день ― попереду.

― Цей день незабутній! Уперше я виконав бойовий постріл із гармати, вперше уразив мішень, відчув могутність і силу нашої артилерійської зброї, уперше понюхав пороху і надягнув полум’яний берет! Скільки всього вперше і одразу! Таке не забувається! – каже курсант Олександр Шокало.

Про цей незабутній день у курсантів буде і безліч фотографій, зокрема групова ― разом із викладачами і начальником факультету. Вона, гадаю, теж знайде місце в кімнаті традицій факультету. Були того дня і заохочувальні грамоти й солодкі подарунки. А яке ж свято без того!

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Не поширюйте інформацію із посиланням на ресурси рф»: у Силах оборони звернулися до українців

«Не поширюйте інформацію із посиланням на ресурси рф»: у Силах оборони звернулися до українців

У Силах оборони півдня України звернулись до всіх ЗМІ, коментаторів, експертів та блогерів та закликали не поширювати інформацію із посиланням на ворожі ресурси, не висувати версій, не робити припущень щодо роботи Сил оборони.

На Бахмутському напрямку у межах села Іванівське йдуть жорсткі бої — Ілля Євлаш

На Бахмутському напрямку у межах села Іванівське йдуть жорсткі бої — Ілля Євлаш

На Бахмутському напрямку противник продовжує атакувати населений пункт Іванівське, йдуть жорсткі бої в межах міста.

Ворог намагається вибити ЗСУ із плацдармів на лівобережжі Дніпра

Ворог намагається вибити ЗСУ із плацдармів на лівобережжі Дніпра

На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру вибити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра.

В Одесі вже 12 загиблих: під завалами рятувальники знайшли тіло ще однієї дитини

В Одесі вже 12 загиблих: під завалами рятувальники знайшли тіло ще однієї дитини

Очільник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що рятувальники знайшли тіло ще однієї загиблої дитини з-під завалів в Одесі.

З-під завалів багатоповерхівки в Одесі дістали тіло 10-річного хлопчика

З-під завалів багатоповерхівки в Одесі дістали тіло 10-річного хлопчика

Кількість жертв нічної російської атаки по Одесі 2 березня збільшилась до 11 осіб.

Захищаємо світ

00
00
00