ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Їм до неба рукою подати…»: у Львові відбулась низка кінопоказів документального фільму про героїв-«кіборгів»

15 Лютого 2021, 12:24

Упродовж вихідних у Львові на декількох локаціях відбулась презентація документального фільму «Трохи нижче неба» про чотирьох воїнів львівської десантно-штурмової бригади, які віддали життя за Україну. Ігор Римар, Володимир Трух, В’ячеслав Мельник та Іван Вітишин загинули в січні 2015-го у Донецькому аеропорту.

До Львова стрічку привезли автори і продюсери фільму: Руслан Горовий, військовий журналіст і доброволець Михайло Ухман та його бойовий побратим, командир резервної сотні ДУК (ПС), пластун Сергій Коновал «Норд».

Для широкого загалу документальний фільм продемонстрували в одному з місцевих кінотеатрів.

А от допрем’єрний кінопоказ відбувся у клубі Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

Також на перегляді були присутні учасники російсько-української війни з-поміж воїнів Добровольчого Українського Корпусу з кількох областей західного регіону. Ліцеїсти дуже тепло прийняли ветеранів. А ще гостям приємно було побачити побратима-«кіборга», з яким вони воювали на Донеччині, офіцера-вихователя ліцею Віталія Смілку.

Воїни-«кіборги» із задоволенням фотографувалися біля гасла ліцею «Тут юність вчиться перемагати» і кредо навчального закладу: «Легенди створюють герої». Але, напевно, вони і самі не знають, що вже є творцями сучасного героїчного епосу непереможного українського духу.

– Сцени, змальовані у цій стрічці, досить непрості, бо розповідають про полеглих героїв. Але знаємо, що усвідомлення серйозності майбутніх завдань допоможе належно готуватися до їхнього виконання нашим вихованцям, – зазначив начальник ліцею полковник Юрій Гусар. – Після перегляду було помітно, що наші ліцеїсти сприйняли належно описані події й оцінили подвиг, який здійснили воїни.

Також керівник військового ліцею відзначив, що гості приємно вражені змінами, які відбулися у закладі, високо оцінили мотивацію хлопців, які стали на шлях здобуття військових знань. Ветерани наголосили: ситуація, яка була на фронті у 2014-2015 роках, засвідчила важливість якісно підготовлених військових кадрів. Тому керівництво військово-орієнтованого навчального закладу запросило ветеранів до подальшої співпраці у проєктах військово-патріотичного спрямування.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram