ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Які нові професії можуть безплатно отримати ветерани АТО/ООС

23 Лютого 2021, 10:10
Які нові професії можуть безплатно отримати ветерани АТО/ООС

Крім юридичної допомоги, медичної, психологічної та соціальної реабілітації, невіддільною частиною повноцінної адаптації ветеранів до мирного життя є економічна складова. Тому в Одесі особлива увага приділяється створенню можливостей для їхнього працевлаштування. Зокрема для відновлення і вдосконалення професійних навичок учасників АТО/ООС, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці департаментом праці та соціальної політики Одеської міської ради проводиться їхня професійна адаптація, яка включає профорієнтацію, первинну професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації з урахуванням навичок, умінь і побажань.

Як зазначають в департаменті, серед найпопулярніших напрямків у попередні роки були:  мовні курси, професії «водій автотранспортних засобів», «водолаз», комп’ютерні курси різних напрямів («розробка мобільних додатків на мові Java», «WEB – програмування», «захист інформації в ОС Windows», «технічне обслуговування ПК») тощо.

На цей час формується реєстр учасників АТО/ООС, які мають бажання пройти професійне навчання. Для цього їм необхідно звернутися до управління праці департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради та подати заявку встановленого зразка. До заяви також додаються:

– копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни;

– копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції (операції Об’єднаних сил);

– копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни).

Варто зауважити, що ще однією з умов направлення на навчання є перебування на обліку як одержувача пільг в районному управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання в м. Одесі.

Тож, якщо ветерани готові відповідати актуальним на сьогодні вимогам ринку праці, то вже за рік вони отримають нову професію. Адже термін навчання за професіями не перевищує 12 місяців, а термін підвищення кваліфікації – 500 годин.

Фінансування зазначених заходів здійснюється коштом державного бюджету. Крім цього, учасники АТО/ООС Одещини активно залучаються і до грантових програм, метою яких є сприяння зазначеній категорії осіб у адаптації до мирних умов життя шляхом здобуття цивільних професій.

Додаткова інформація за телефоном (048) 726-66-68.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Публікації, Соціальний захист