ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як не буксувати у снігу чи на льоду

1 Лютого 2021, 20:43

Ці поради підійдуть для автівки із будь-яким типом приводу, оскільки стосуються насамперед взаємодії ведучих коліс зі слизькою опорною поверхнею. Тобто в такому разі немає значення, передній чи задній у вас привід, тому що маємо справу з випадком фізики руху.

Стеж за тягою та за кермом

   Головний принцип їзди на будь-якому слизькому покритті – грамотно дозувати тягу двигуна. Приміром, якщо ведучі колеса вже почали буксувати, спробуйте плавно зменшувати тягу, щоби не дати колесам прокручуватися зайвий час, і вже остаточно не забити снігом протектори шин та «не закопати автомобіль по саме днище».

На машині з механічною коробкою важливо грамотно вибрати передачу для початку руху. Тут, як правило, має значення щільність та вологість, глибина снігу. По «сухому» снігу рух можна починати з другої передачі, по мокрому – з першої. Коли ж автомобіль вже рушив, на слизькій ділянці тягу слід за можливості тримати стабільною –  без різкого збільшення і зменшення газу.

Рушаючи на автомобілі з механічною коробкою на слизькому покритті «з пробуксовкою», потрібно максимально швидко перейти з першої на другу передачу або ж рушати відразу на другій передачі. На машинах з автоматичними коробками передач зимовий режим на багатьох моделях можна увімкнути примусово.

Під час рушання на льоду кермо треба крутити плавно і за можливості на мінімальні кути. Виїхати зі снігу, піску, бруду набагато простіше з прямо поставленими колесами, ніж із вивернутими. А вже в русі можна обертати кермо, але без різких рухів і великих кутів. У снігу ж іноді перед тим, як рушити, корисно на місці кілька разів провернути колеса вліво-вправо, створивши їм стартовий майданчик. Але стартувати однаково треба прямолінійно.

Розгойдуйся у виритій колесами лунці

Ваше завдання –– перемикаючи передачі з першої на задню й навпаки, розгойдати машину взад і вперед у межах вільного простору лунки, від краю до краю. І вчергове, коли маятник розкачки штовхне машину від одного крайнього положення до іншого, ви повинні підхопити цей напрямок відповідною передачею і, плавно відпускаючи зчеплення, допомогти двигуну, щоб спільними зусиллями виштовхнути машину з лунки. Це вимагає спритності, але з четвертої-п’ятої спроби у вас повинно вийти.

Коли машина вже остаточно почала буксувати в глибокому снігу, додавати більше тяги вже безглуздо. Це тільки ще глибше закопає авто, заодно і перегріє і, можливо, пошкодить зчеплення або автоматичну коробку. Спробуйте повільно здати трохи назад. Іноді досить від’їхати лише на сантиметрів десять, і цього вистачить, щоби плавно стартувати вперед та подолати критичну ділянку.

За вмілого швидкого перемикання із задньої передачі на першу змусити машину набрати впевнений хід вдається дуже часто. Автоматичні коробки розгойдуватись не дозволяють. Але від’їхати трохи назад для розгону варто спробувати точно. Також у таких випадках під час старту важливо застосовувати низькі оберти. Постарайтеся максимально знизити оберти двигуна, коли відпускатимете педаль зчеплення. Бувалі водії називають таке «рушити внатяжку» –– на межі зупинки двигуна.

Практикуйте повторний старт

   Іноді буває так, що на ожеледі автомобіль начебто і рушив з місця, але протягом десяти, п’ятнадцяти і більше метрів продовжує рух з пробуксовкою коліс, не маючи можливості набрати нарешті швидкість. Якщо таке трапилося, не газуйте як попало, а, навпаки, скиньте газ до мінімуму. І потім, не давши машині зупинитися, якомога плавніше знову натисніть акселератор. Якщо колеса таки пробуксовуватимуть, то знову-таки, не допускаючи зупинки машини, в русі, короткочасно витисніть зчеплення і спробуйте ніби заново рушити з максимальною акуратністю.

AFP PHOTO / LINDSEY PARNABY (Photo credit should read LINDSEY PARNABY/AFP/Getty Images)

Гальмуйте тільки двигуном

   Напевно, всі знають, що на зимовій дорозі безпечніше всього гальмувати двигуном, увімкнувши одну з нижчих передач замість гальм. Але не всі знають: якщо водночас вибрати занадто низьку передачу, або занадто різко відпустити зчеплення, машину раптово занесе, і від несподіванки водій може втратити контроль над нею.

Не допускайте ніякого накату! Щоби не злетіти з проїжджої частини дороги і потім не вирішувати задачку на тему «як правильно буксувати на узбіччі», завжди рухайтеся з увімкненою передачею. Автомобіль, який рухається накатом, з вимкненою передачею, експерти з фізики руху вважають некерованим.

 

5
4

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram