ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як готують офіцерів запасу в Маріуполі

9 Лютого 2021, 17:14
Як готують офіцерів запасу в Маріуполі

Улітку минулого року на кафедрі військової підготовки Приазовського державного технічного університету (ПДТУ) відбулася знакова подія – перший випуск майбутніх офіцерів запасу, які пройшли дворічне навчання та успішно склали випускні іспити. 55 її випускникам присвоєно первинне військове звання «молодший лейтенант запасу».

Очолює кафедру полковник запасу Володимир Зімін, колишній командир авіаційної частини, що була розташована в Маріуполі. Тож ми зустрілися з ним, аби дізнатися,як створювавсянавчальний підрозділ, які предмети тут викладають та за яким фахом готують офіцерів запасу.

Пане Володимире, ви стояли у витоків створення військової кафедри. Розкажіть, з чого все починалося?

– Нашу військову кафедру було засновано за ініціативою керівництва університету восени 2017 року. На конкурсній основі на посади викладацького складу було відібрано ряд офіцерів, які мають великий досвід як у військовій, так і у цивільній справі та постійно підвищують свою професійну кваліфікацію у військових навчальних закладах України.

За яким фахом та хто може навчатися на вашій кафедрі?

На кафедрі ми готуємо командирів взводів механізованих та автомобільних частин, а також військових психологів. У 2019 році розпочалася підготовка ще й командирів безпілотних авіаційних комплексів тактичного класу. До речі, ми одні з небагатьох навчальних закладів України, що готують фахівців цьогофаху.

Опановують військову справу в нас на кафедрі юнаки та дівчата – студенти, а також всі охочі до 40 років, які проходять за всіма критеріями, визначеними законодавством. Так, наприклад, торік серед наших випускників були як студенти вишів Маріуполя, так ічиннівійськовослужбовці.Це рядові та сержанти, які бажали отримати офіцерське звання для кар’єрного зростання. На кафедрі вони навчалися на загальних умовах і власнимкоштом. Після закінчення навчання у них з’являється можливість бути призначеним на офіцерські посади.

Перед вступом кандидати для навчання на кафедрі військової підготовки проходять медичний огляд в ТЦК та СП, психологічний відбір, а також складають іспити зі шкільної програми початкової військової підготовки та фізичної підготовки. Також ми враховуємо середній бал диплома або за останній семестр навчання, якщо кандидат є студентом.

Як і коли відбувається навчання, адже серед ваших слухачів є люди, які працюють чи проходять службу в ЗСУ та правоохоронних органах?

Заняття на кафедрі організовано щосуботи, що чітко інтегровано в навчальний процес нашого університету та інших вишів.

За період навчання слухачі опановують основи застосування військової техніки та зброї, здобувають теоретичні знання та практичні навички з вогневої, загальновійськової та тактичної підготовки, психології, в роботі з особовим складом підрозділів.

Крім того, ми постійно залучаємо представників військових частин, що виконували та продовжують виконувати бойові завдання в районі ООС. Завдяки тренуванню та навчанню під керівництвом досвідчених наставників слухачі набувають військово-професійних та лідерських якостей.

Ми намагаємось дати їм максимум для розвитку якостей, необхідних майбутньому офіцеру.

Наприкінці дворічного навчання курсанти проходять навчальний збір у військовій частині, складають випускні іспити, складаютьПрисягу на вірність українському народу та атестуються до присвоєння відповідного первинного військового звання офіцера запасу.

Розкажіть, будьласка, про оснащеність кафедри підготовки офіцерів запасу. Адже, щоб підготувати хорошихфахівців, потрібна сучасна матеріально-технічна база…

Ми застосовуємо сучасні технології для навчання курсантів – наша кафедра має як лабораторії, так і тренажери для відпрацювання практичних вправ.

Наприклад, для навчання водіння вантажних автомобілів та броньованої техніки з початку використовується віртуальний тренажер з механічними засобами управління, який дозволяє здійснювати «керування транспортом по бездоріжжю». З часом, на зборах, ми переходимо до практичного виконання вправ на реальній техніці.

Для проведення навчальних стрільб на кафедрі облаштований тир для стрільби з пневматичних гвинтівок з автоматизованою мішенню напрограмованому управлінні. Контроль результатів стрільб здійснюється за спеціально розробленою програмою по радіоканалу. Крім того, ми практикуємо заняття з вогневої підготовки в мультимедійних тирах військових частин, які дислокуються в Маріуполі.

Наша гордість – це лабораторія підготовки операторів безпілотних літальних апаратів. Для навчання курсантів використовується віртуальний симулятор польотів Phoenix-PC з пультом управління, а при підготовці польотів за маршрутом – програмне забезпечення Missionplaner та технічне устаткування, що застосовується на БПЛА (автопілот, рульові машинки, датчики тощо). Для відпрацювання практичних навичок кафедра має квадрокоптер з інтелектуальним програмним управлінням Phantom-4pro та два навчальнібезпілотники.

На кафедрі працює бібліотека, інтегрована до вебресурсів університету. Курсанти мають можливість у режимі онлайн оглядати каталог літератури, яка знаходиться на полицях, та використовувати навчальні посібники та лекції з військової тематики в електронному вигляді.

Як відбувалися заняття під час карантинних обмежень?

В умовах карантину було організовано змішану форму навчання, лекційний матеріал вивчався дистанційно. Більшість викладацького складу пройшла підвищення кваліфікації з дистанційного навчання в Національному університеті оборони України ім. І. Черняховського.

– Пане Володимире, гадаю, після нашої бесіди з’явиться чимало охочих пройти навчання на кафедрі підготовки офіцерів запасу ПДТУ. Розкажіть, коли розпочинається вступна кампанія та за якими спеціальностями відбудеться набір на наступний навчальний рік?

– Прийом заяв відбірковою комісією кафедри розпочинається вже з 1 березня. Ми здійснюємо набір кандидатів на навчання за наступними напрямками: «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин та підрозділів», «Бойове застосування безпілотних авіаційних комплексів тактичних класів», «Організація перевезень та управління на автомобільному транспорті», «Психологія».

Документи для вступу можна подати за адресою: м. Маріуполь, в. Університетська, б. 7. Більш докладно зінформацією про вступ можна ознайомитися на сайті університету.

Дякую за бесіду!

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Армія і суспільство, Освіта та наука