ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Україні та Збройних Силах зокрема з’являться нові антикорупційні програми

11 Лютого 2021, 18:15

У Верховній Раді України опрацьовують документ, який пропонує затвердити антикорупційну стратегію на 2020–2025 роки, а також внести низку змін до закону «Про запобігання корупції». Її реалізація відбуватиметься в межах програми «Державна антикорупційна програма з виконання антикорупційної стратегії». Останню розробляє НАЗК і затверджує Кабінет міністрів на період дії стратегії (п’ять років).

Нагадаємо, раніше парламент ухвалив рішення відійти від щорічних антикорупційних програм. На початку листопада 2020-го він узяв за основу в першому читанні законопроєкт № 4135 Кабінету Міністрів про антикорупційну стратегію.

Водночас у Міністерстві оборони України триває робота з оцінки корупційних ризиків у діяльності відомства. Ці напрацювання ляжуть в основу  нової Антикорупційної програми Міноборони на 2021–2024 роки. У документі, зокрема, визначаються засади загальної політики відомства щодо запобігання і протидії корупції, а також заходи з управління корупційними ризиками. До роботи залучені представники Експертного антикорупційного консультативно-дорадчого комітету та Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО).

Серед сфер, що потребують особливої уваги антикорупційних органів, як повідомила експертка НАКО Світлана Мусіяка, проведення процедур військових закупівель, зв’язки з комерційними структурами, управління матеріальними ресурсами, військово-економічна діяльність держпідприємств, використання земель оборони, а також будівництво, закупівля й розподіл житла.

 

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook