ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Україні створять військову поліцію, яка матиме повноваження здійснювати досудове слідство – Андрій Таран

22 Лютого 2021, 18:30
В Україні створять військову поліцію, яка матиме повноваження здійснювати досудове слідство – Андрій Таран

Створення військової поліції із повноваженнями досудового слідства могло б прискорити розслідування багатьох випадків, які трапляються на Донбасі в районі проведення операції Об’єднаних сил. Про це заявив Міністр оборони Андрій Таран на пресконференції в Укрінформі.

«Військова служба правопорядку не має права проводити досудове слідство. Саме тому торік розроблено проєкт закону про військову поліцію, в якому передбачено можливість надання права на проведення досудового слідства», – сказав Андрій Таран.

За його словами, нині, якщо загинув військовий, всі «відходять та чекають на прибуття органів правопорядку, зокрема представників Міністерства внутрішніх справ, щоб вони саме проводили розслідування, проводили досудове слідство». При цьому втрачається багато часу.

Глава Міністерства оборони України зауважив: це одна з причин, чому імена загиблих захисників суспільство дізнається іноді із затримкою.

«Я безпосередньо стикнувся з пожежею на території Луганської області, коли вже був випадок загибелі, та стикаюся з причинами затримки цієї інформації. Натепер Збройні Сили України не мають повноваження на проведення досудового слідства. Приміром, підірвалася наша БМП, загинув військовослужбовець ЗСУ. Ми підійшли туди. І все, на цьому зупинилися. І що далі? Далі ніхто не може навіть рухатися», – навів приклад Андрій Таран як аргумент щодо необхідності створення військової поліції.

9
3
Читайте нас у Facebook
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій rss.feed, Актуально, Новини