ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Львові військові ліцеїсти змагаються у волейбольному турнірі на честь Героя Небесної Сотні

18 Лютого 2021, 19:33
У Львові військові ліцеїсти змагаються у волейбольному турнірі на честь Героя Небесної Сотні

У Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут розпочався Всеукраїнський турнір-меморіал з волейболу серед ліцеїстів військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою пам’яті Героя України Устима Голоднюка.

Загалом участь у турнірі-меморіалі беруть шість команд з різних куточків України. На волейбольному майданчику зійдуться представники Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні, Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Костянтина Івановича Острозького, Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, Коропецького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою та збірна команда ліцеїстів-крутян.

За словами начальника львівського військового ліцею полковника Юрія Гусара, цей турнір є другим в історії. Учасники вже вдруге будуть спілкуватися, працювати, пізнавати Львів і, звісно, змагатися. З цього року турнір внесений в офіційні видові спортивні календарі. Тому рівень змагань і якість учасників тільки зростатимуть.

Організації турніру-меморіалу сприяють спортивні структури області: Львівський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, який забезпечує професійне суддівство змагань.

На жаль, через карантинні обмеження турнір відбудеться без уболівальників і поціновувачів цього виду спорту. Втім, на відкритті почесні гості таки були. А саме — мама ліцеїста-героя Устима Голоднюка Ірина Кінах. А також його вчителька та класний керівник Галина Онишко.

 Наша довідка: Устим Голоднюк народився 12 серпня 1994 року у місті Збараж Тернопільської області. У 2001–2008 роках навчався у збаразькій середній загальноосвітній школі № 2 імені Івана Франка. У 2008-му 14-річний Устим продовжив навчання у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут (3-тя рота, 2-й взвод).

З 2011-го навчався у Відокремленому підрозділі Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут» за фахом інженер-енергетик. Починаючи з листопада 2013 року перебував на Майдані у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 30 листопада 2013-го сильно побитий «Беркутом», після чого йому наклали 12 швів. Як тільки рани зажили, знову поїхав на Майдан. Був волонтером польового табору, стояв на варті, згодом вступив до 38-ї сотні Самооборони Майдану. 20 лютого 2014 року загинув унаслідок вогнепального поранення в голову: куля снайпера пробила блакитну миротворчу каску. Похований у Збаражі.

Указом Президента України Петра Порошенка № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності, Устимові Голоднюку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Новини, Спорт