ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Харкові відбувся випуск військових юристів

26 Лютого 2021, 19:37

На два десятки лейтенантів юстиції поповнили частини й підрозділи Збройних Сил України. Всі вони — випускники Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету України імені Ярослава Мудрого, які напередодні успішно закінчили навчання та стали магістрами права.

— Позаду у хлопців і дівчат п’ять з половиною років навчання, — каже начальник інституту полковник юстиції Сергій Мельник. — Незважаючи на карантинні заходи, наші вихованці отримали необхідній запас знань і навичок, що дозволить їм успішно стояти на варті закону й порядку. До речі, всі вони поїдуть служити у бойові чи просто стройові військові частини ЗСУ.

Зі знаменною датою в житті військових юристів прийшли привітати тимчасовий виконувач обов’язків директора юридичного забезпечення Міністерства оборони України полковник Кирило Ганкевич, перший проректор Національного юридичного університету України імені Ярослава Мудрого Юрій Битяк та інші почесні гості.

— Шановним випускникам дуже пощастило вчитися в одному з найкращих профільних вишів України. Адже військові юристи харківського ґатунку нині обіймають чимало відповідальних посад у війську. Попереду будуть службові успіхи, високі посади та певні падіння. Зауважу: саме вам доведеться реформувати армію, переводити систему юридичного забезпечення оборонного відомства до стандартів НАТО. Бажаю випускникам міцного здоров’я та лише всього найкращого, — розповів полковник юстиції Кирило Ганкевич.

До речі, двоє з молодих офіцерів здобули золоті медалі. Серед них — лейтенант юстиції Віталій Лесніца.

Підпис фото Випускник Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету України імені Ярослава Мудрого лейтенант юстиції Віталій Лесніца.

— Їду служити до Чернігова, — розповідає про себе лейтенант юстиції Лесніца. — Буду помічником начальника вузла зв’язку ОК «Північ» з правової роботи. Мій батько був зв’язківцем і дослужився до підполковника. Нині на пенсії. Я теж служитиму в цьому роді військ, але з юридичними емблемами. Хочу висловити подяку всім викладачам за ті знання, що передали нам. Сподіваюся, що «озброєний» таким базовим потенціалом, зможу швидко пройти етап професійного становлення у військах.

Усі офіцери роз’їдуться по нових місцях служби по всій країні. А ось одна випускниця — лейтенант юстиції Наталія Демедчук — уже за два дні прибуде до району проведення операції Об’єднаних сил.

— У моєму прізвищі чується «мед» як скорочене від «медицина», — говорить лейтенант юстиції Демедчук. — Може це збіг, але відсьогодні служитиму в Медичних силах ЗСУ, буду помічником начальника 65-го військового мобільного госпіталю з правової роботи. Ця установа постійно перебуває в районі ООС і мене це лише тішить. Настрій у мене з моменту, коли дізналася куди поїду служити, — бойовий. Із собою беру лише маленьку валізу, у якій здебільшого теплі речі й військова форма. Інше необхідне отримаю на місці.

Наприкінці офіційної частини заходу лейтенант юстиції Назарій Мачіха освідчився своїй любій дівчині Орисі. Вона була дуже здивована, адже все це трималося в таємниці. Та через фонтан емоцій і оплески присутніх таки сказала завітне «Так!». Тож до нового місця служби на Львівщині вони поїдуть разом і нині активно працюють над планом проведення власного весілля. Назарій служитиме військовим юристом в окремій десантно-штурмовій бригаді. Тож потроху звикає до романтики служби в еліті Збройних Сил.

Почесні гості із задоволенням сфотографувалися з випускниками, а потім їхні батьки розділили з ними безмежну радість.

14

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Вишкіл, Новини