ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Харкові відбувся випуск професійних сержантів — авіаційних фахівців

19 Лютого 2021, 19:56

У Військовому коледжі сержантського складу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХНУПС) відбувся черговий випуск професійних сержантів.

Понад 60 осіб навчалися два з половиною роки за напрямками підготовки військових авіаторів, зв’язківців, метеорологів і фахівців протиповітряної оборони. Усі вони отримали дипломи молодшого спеціаліста і звання молодшого сержанта.

Привітав випускників з важливою подією голова екзаменаційної комісії генерал-майор Дмитро Карпенко. Він зазначив, що саме нині, коли створення професійного сержантського корпусу є важливим елементом сучасної української армії, війська отримають гідне поповнення. Також він додав, що особисто був присутній на всіх випускних іспитах і впевнився, що рівень знань молодих військових дуже високий.

Під час випускної атестації загальний середній бал з фізичної підготовки становив 4,7, а з комплексного екзамену — 4,6 бала. Також два військовослужбовці отримали дипломи з відзнакою.

За розподілом випускники проходитимуть подальшу службу в різних видах ЗС України на посадах авіаційних фахівців.

— Після школи вирішив пов’язати своє майбутнє з армією. Вступив до Військового коледжу сержантського складу ХНУПС. За час навчання опановував спеціальність «авіоніка». Продовжу службу на фрегаті «Гетьман Сагайдачний». Можу впевнено сказати, що моя мрія здійснилася, — розповів молодший сержант Ярослав Качан.

Серед випускників є багато продовжувачів військових династій, а дехто з них планує в подальшому здобувати офіцерське звання.

— Понад два років нас навчали досвідчені викладачі, які передавали свої знання. Велика частка навчальної програми приділялася саме практиці на військовій техніці та озброєнні. Під час занять намагався якомога більше взяти для себе корисного, аби у військах показати свою професійну майстерність. Доклав максимальних зусиль і зміг завершити навчання з відзнакою. За пів року планую спробувати вступити на інженерно-авіаційний факультет ХНУПС, щоб здобути лейтенантські погони, — розповів молодший сержант Максим Журавльов.

Після вручення дипломів, за традицією, випускники урочисто склали Кодекс сержанта Збройних Сил України.

15
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook