ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

РНБО заявляє про масовані російські кібератаки на сайти сектору безпеки і оборони

23 Лютого 2021, 9:08
РНБО заявляє про масовані російські кібератаки на сайти сектору безпеки і оборони

Рада національної безпеки та оборони заявляє про DDoS атаки на вебсайти українського сектору безпеки і оборони, джерелом яких є ІР-адреси, які належать певним російським мережам обміну трафіком.

Про це інформує пресслужба РНБО.

«З 18 лютого ц.р. Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО України фіксує масовані DDoS атаки на український сегмент Інтернет, переважно на вебсайти сектору безпеки і оборони. Зокрема атаки здійснювалися на сайти Служби безпеки України, Ради національної безпеки і оборони України, ресурси інших державних установ та стратегічних підприємств. Встановлено, що джерелом цих скоординованих атак були ІР-адреси, які належать певним російським мережам обміну трафіком», – зазначили у відомстві.

Під час реагування та аналізу виявлено, що зловмисники  використовували новий механізм кібератак, який не спостерігався раніше.

«Так, під час атаки вразливі вебсервери державних органів інфікуються вірусом, який приховано робить їх елементом бот-мережі, що використовується для DDOS-атак на інші ресурси. При цьому системи безпеки інтернет-провайдерів визначають скомпрометовані вебсервери як джерело атак, та починають блокувати їх роботу шляхом автоматичного внесення до «чорних списків». Таким чином, навіть після закінчення фази DDoS атаковані веб-сайти залишаються недоступними для користувачів», – заявили в РНБО.

Фахівці НКЦК готові надати консультацію та технічну допомогу для виявлення та реагування на цей вид кібератаки. У разі виявлення компрометації сайтів, DDoS-атак фахівці просять одразу повідомляти Національний координаційний центр кібербезпеки (report@ncscc.gov.ua).

Читайте нас у Facebook
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Новини