ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Раптом танк добряче трусонуло – ворожий ПТУР влучив у передній лівий каток…»

27 Лютого 2021, 14:05

Старшина Віталій Мушка службу в танковому батальйоні однієї з механізованих бригад розпочинав ще у 2011 році.А на війнупотрапив у травні 2014 року, коли його екіпаж у складі підрозділу відбув на Схід. Свій бойовий шлях волинянин розпочав під Мар’їнкою та Красногорівкою, і саме там Віталій та його побратими вперше реально брали участь в бойових діях.

Згодом їхній підрозділ перекинули в район Савур-Могили.Важкі бої, постійні обстріли з території РФ – все це залишило в пам’яті свій слід назавжди.

…Одному з піхотних підрозділів ворог добряче дошкуляв вогнем з лісопосадки. Командир екіпажу отримав завдання підтримати піхоту. Сержант уважно спостерігав деякий час, оцінив обстановку, а потім танкісти трішки «насипали» – в небо знявся стовп чорного диму, а згодом і полум’я.

– Мабуть, таки влучили у щось суттєве, на деякий час стало спокійніше, але згодом обстріли посилилось в декілька разів, – пригадує ті події Віталій.

Екіпажу сержанта поставили завдання висунутись у заданий район, замаскуватись, і вогнем гармати прикривати піхоту.  Десь на пів дороги танк раптом добряче трусонуло – ПТУР влучив у передній лівий каток. Машина зупинилася, далі рухатися вже не могла. І одразу ж ще два постріли з гранатомета влучили в захист лобової частини. Ротний дав команду екіпажу евакуюватись, Віталій вискочив і став витягувати механіка. Той,діставши контузію, самостійно вибратись з бойової машини вже не міг. Пару хвилин знадобилось для сержанта, щоб витягти товариша. А ворог ні на мить не припиняв обстрілювати позиції…

Орденом «За мужність» III ступеня  Віталій Мушка був нагороджений саме за успішні й сміливі дії в районі Савур-Могили.

 

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram