ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Продюсер стрічки «Трохи нижче неба»: «За два місяці — прем’єра фільму, присвяченого війні з російським загарбником»

26 Лютого 2021, 16:46

Дніпро став останнім з міст України, де відбулися допрем’єрні покази документального фільму «Трохи нижче неба». Стрічка розповідає про останні дні оборони Донецького аеропорту та воїнів, які не повернуся до своїх родин. Загальнонаціональний показ на українському телебаченні заплановано на березень.

Як зазначає продюсер фільму Михайло Ухман, Дніпро для завершення допрем’єрного турне країною обрано невипадково —  саме тут живуть чимало героїв картини і тих, хто боронив Донецьке летовище й околиці. Це військовослужбовці окремої механізованої бригади «Холодний Яр», окремого розвідувального батальйону та інших військових частин і добровольчих формувань.

Воїн добробату та журналіст Михайло Ухман говорить, що робота над фільмом тривала два роки. На створення стрічки надихнули розповіді воїнів окремої аеромобільної бригади, які боронили ДАП. Про останні години «кіборгів», які загинули в аеропорту, згадують їхні бойові побратими та рідні.

«За ці два роки нам вдалося знайти багато відеозаписів, зокрема, відео, на якому росіяни розповідають, скільки вибухівки вони заклали (під будівлю нового терміналу ДАП. — Авт.) і хто її підривав. Це були росіяни й чеченці. Відео, на жаль, не використали — ми його здобули наприкінці створення фільму, але воно згодом стане підґрунтям для створення сценаріїв художніх фільмів та інформаційної роботи.

Вийшов важкий емоційний фільм, який хочу показати більше цивільним, ніж військовим. Бо для військових це важко. Судячи з реакції у містах, мешканці яких вже забули про війну, цією стрічкою вдалося нагадати про те, що війна триває», — говорить Михайло Ухман.

За його словами, сучасне українське кіно має показати те, про що не завжди говорять медіа — про героїзм українських воїнів у боротьбі з російською збройною агресією і величезну ціну, яку вартує реальна, а не декларативна незалежність та територіальна цілісність держави.

Михайло Ухман завершує роботу над художньою стрічкою, яка також присвячена війні з російським загарбником. Прем’єра кінокартини запланована за два місяці.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: