ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Про те, чому навчатися в Харківському університеті Повітряних Сил цікаво та престижно, розповіли кадетам

13 Лютого 2021, 12:32

Романтику цікавого курсантського життя військовослужбовці Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба постаралися передати вихованцям Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус».

Декілька офіцерів-викладачів та курсантів факультету радіотехнічних військ протиповітряної оброни зустрілися з кадетами випускного курсу, щоб розповісти про освітній потенціал видового вишу і запросити до них на навчання.

—  Якщо коротко, то наш університет готує за широким спектром  підготовки офіцерів, —  каже тимчасовий виконувач обов’язків заступника начальника факультету РТВ ППО майор Богдан Лісогорський. —  У пересічних громадян ХНУПС здебільшого асоціюється тільки із відважними льотчиками. Проте в нас готують ще й фахівців інженерно-авіаційної служби, вартових неба, військових психологів та фахівців за іншими напрямками. Зокрема, на нашому факультеті навчаються локаторники та військові метрологи. Перших в армії називають «очами та вухами війська», другі —  стежать за точністю засобів вимірювання та відповідністю приладів певним стандартам.

А курсантка третього курсу Людмила Семишкіна у своєму виступі наголосила, що на навчання в університеті приймають дівчат за всіма спеціальностями. Проте однаково, на одному рівні з хлопцями, оцінюють їхні знання та професійні навики. Тому вчитися там — це не лише висока відповідальність, а й вагомий імпульс для подальшого професійного зростання.

—  У нашому університеті є чимало спортивних гуртків, танцювальних чи вокальних ансамблів. Тож для розвитку фізичних, інтелектуальних чи творчих здібностей створено всі належні умови, чого не мають деякі інші виші. Двома словами про навчання в ХНУПС можна сказати так: цікаво та престижно. Після випуску можна отримати припис до частин майже всіх родів та видів військ, —  зазначила курсантка.

На завершення розповідей та демонстрації відеороликів про Харківський національний університет офіцери та курсанти відповіли на запитання юнаків і дівчат. Другу ж половину свого перебування в гостях вони присвятили роботі з кадетами, які твердо вирішили вчитися в університеті.

Про свої перші життєві досягнення та подальші плани випускники Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» розповіли кореспондентові АрміяInform.

Молодший віцесержант Марина Шишенко:

—  Усі півтора року навчання в Кадетському корпусі виступала на сцені у складі наших вокальних груп. На рідній Полтавщині вчилася в музичній школі, і занурення в мистецтво допомагає мені долати складні моменти навчання. Виступи вокального гурту «Форсаж» ХНУПС я високо оцінюю, є їхньою фанаткою і мрію бути серед співочих курсантів. Уже обрала спеціальність фахівця радіотехнічних військ, адже представники цього роду військ Повітряних Сил першими зустрічають ворога в повітрі та несуть цілодобове чергування. Окрім того, якщо добре вчитимуся, то здобуду право обирати подальше місце служби. Дуже мрію про Одеський гарнізон, але для цього треба постаратися. Як можна побачити, плани в мене досить амбітні, і залишилась справа за малим —  поступово їх реалізувати.

Молодший віцесержант Олександр Ткаченко:

—  Я родом із Сумщини. Мріяти про офіцерські погони і службу у Збройних Силах України почав ще п’ять років тому. Тоді мені було 12 років і саме з того часу став активно займатися самбо, щоб відповідати вимогам абітурієнта військового вишу. Свої заняття спортом не полишив і в кадетці. Вже в Харкові додав до своїх спортивних заслуг ще декілька чемпіонських титулів. Згодом першим на випускному курсі виконав норматив майстра спорту з самбо. Далі планую вчитися в ХНУПС. Тільки розриваюся між двома факультетами: РТВ та льотним. До вступної кампанії залишилося ще декілька місяців, тож встигну остаточно визначитися. Під час зустрічі з курсантами військового університету почув багато корисної інформації і отримав відповіді на свої запитання. Та головне — дізнався про наявність там секції східних єдиноборств і можливість відвідувати цивільні спортклуби, — зазначив молодший віцесержант Олександр Ткаченко.

Кадет Сергій Андросович:

—  Цього літа ми з мамою плануємо разом стати воїнами Збройних Сил України. Я вступатиму до ХНУПС, а вона, водночас, призиватиметься через наш Шевченківський територіальний центр комплектування та соцпідтримки. Мама колись закінчила військову кафедру ХНУПС і має звання «молодший лейтенант запасу». Стосовно місця навчання я вже твердо визначився. Планую вчитися на інженерно-авіаційному факультеті, щоб потім  служити в Повітряних Силах ЗСУ. А ось мама ще чекає на повідомлення, у якій саме військовій частині зможе служити, і тут не все залежить від її бажання. Щодо навчання в Кадетському корпусі, то тут все сприяє якнайліпшій підготовці до вступних випробувань у, як на мене, найкращому виші Україні —  Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, —  поділився своїми подальшими планами кадет Сергій Андросович.

10

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Публікації