ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Посол Британії: Києву слід зосередитись на реформі Міноборони, а не на ПДЧ

22 Лютого 2021, 19:47
Посол Британії: Києву слід зосередитись на реформі Міноборони, а не на ПДЧ

Посол Британії у Києві Мелінда Сіммонс вважає, що Україні передусім слід зосередитися на структурній реформі оборонного відомства, а не наполягати на Плані дій щодо членства у НАТО. Про це йдеться на сайті «Європейська правда».

За словами посла, питання реформи оборонних інституцій в Україні викликає занепокоєння.

«Оскільки ви досягли EOP (статус партнера з розширеними можливостями. – Ред.), то виникає питання: що далі, який крок наступний? І моя відповідь така: в рамках EOP вам треба концентруватися не лише на військовій сумісності з НАТО, але також змінювати ваше військове відомство структурно, запроваджувати європейські практики у питаннях оборонних закупівель, логістики. Наразі у Міноборони цього ще немає», – зазначила Сіммонс.

«Якщо ви цього не робитимете, це перетворить політику відкритих дверей НАТО на політику «відкритих дверей, яких можна уникнути». Для країн, які не підтримують інтеграцію з Альянсом, це стане приводом уповільнити цей процес», – додала вона.

Як приклад Сіммонс назвала ситуацію з оборонними закупівлями. За словами дипломатки, закон, ухвалений у 2020 році, є справді добрим, але потрібна його імплементація.

Вона згадала заяви Міноборони України про бажання отримати ПДЧ вже цього року, і висловила розуміння політичної логіки таких заяв.

«Але якщо при цьому у вас відстає оборонна реформа – то такий план не дає мені впевненості. Посудіть самі: ви щойно отримали EOP, він передбачає кілька конкретних змін, здійснення яких від вас чекають. А ви робите лише меншу частину з них і кажете: «А тепер ми хочемо ПДЧ», – зазначила посол Британії.

Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Новини світу та України