ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Понад 1 мільйон гривень зібрали американські доброчинці для українських діток, які втратили батьків на війні

23 Лютого 2021, 10:35
Понад 1 мільйон гривень зібрали американські доброчинці для українських діток, які втратили батьків на війні

Другий рік поспіль співзасновники фундації «Ангелик» української діаспори з США збирають благодійні пожертви, аби якомога більше діток в Україні отримали по 50 доларів у подарунок.

– Проєкт є частиною благодійної організації «Громада», заснованої у 2018-му в Сан-Франциско. У 2019 році в основному на благодійних івентах зібрано 15300 доларів для 306 діток, чиї батьки віддали своє життя за Україну на війні. Проте торік через пандемію довелося скасувати усі заплановані події й організовувати онлайн проєкти. Ціль поставили доволі амбітну – принаймні вдвічі збільшити донейти у порівнянні з попереднім роком. І нам вдалося її досягнути, – говорить Леся Кастілло.

Троє вихідців з України – співзасновники «Громади», що довгий час живуть в Каліфорнії – Наталя Аньон, Ярема Кузишин і Леся Кастілло, допомагали українським військовим з початку війни на Донбасі. Згодом вирішили, що їхньої турботи потребують і діти, тато чи мама яких загинули на війні. Торік ініціатива зібрала 39385 доларів для 722 діток, з них 3300 доларів  – стипендія на навчання в Українському Католицькому Університеті дніпрянці Ользі Махник, тато якої поліг у серпні 2014-го при виході з Іловайського оточення.

– Ми розуміємо, що це невеликі кошти, але для багатьох вони важливі. Бачимо, що рідні цінують увагу, шанують, що навіть на іншому кінці світу про них пам’ятають і піклуються. Тому цього року ми прагнемо розширити масштаби нашої ініціативи, аби кожна дитина, яку осиротила війна, могла отримати грошовий подарунок. Звісно, все залежить від можливостей охочих долучитися до проєкту, – зазначає Леся Кастілло.

В Україні з організаційними питаннями «Ангелику» допомагають представники регіональних волонтерських осередків, що опікуються дітками. У січні й лютому вони зустрічалися з родинами, переправляли кошти і організовували невеликі сходини.

Фото з сторінки https://www.hromada.us

12

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій rss.feed, Новини, Новини світу та України, Події