ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

МЗС зробило заяву до сьомої річниці початку російсько-української війни

19 Лютого 2021, 11:31

Україна закликала світ посилити політичний і санкційний тиск на Росію, щоб змусити її піти з Криму та окупованих районів Донецької і Луганської областей.

Таку заяву до сьомої річниці початку збройної агресії Росії проти України зробили в МЗС.

«7 років тому, 20 лютого 2014 року, розпочалася збройна агресія Російської Федерації проти України. Росія вторглася на територію України. Цього дня до українського Криму почали прибувати російські військові підрозділи в рамках операції із захоплення півострова», – йдеться в заяві.

У Міністерстві наголосили, що за 7 років російської збройної агресії загинуло понад 13 тисяч людей, зокрема понад 3 тисяч цивільних, десятки тисяч зазнали поранень, близько півтора мільйона людей вимушено стали внутрішньо переміщеними особами.

«Попри всі зусилля України та міжнародного співтовариства знайти мирне вирішення конфлікту, збройна агресія Росії триває і кількість її жертв продовжує зростати щодня», – додали у відомстві.

У МЗС нагадали, що Росія грубо й системно порушує права людини на окупованих територіях, зокрема проводячи цілеспрямовані репресії проти кримських татар.

Тимчасова окупація призводить до руйнувань цілих міст та сіл на Донбасі, знищення культурної та історичної спадщини, а також до катастрофічних екологічних наслідків як на Донбасі, так і в Криму.

Україна вимагає від Росії повернути Кримський півострів та окуповані райони Донбасу та закликає світ до більш активного тиску на РФ.

 

Читайте нас в Telegram