ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Мусимо справдити те, про що вони мріяли…» — у Львові вшановують Героїв Небесної Сотні

19 Лютого 2021, 17:50

Сивий чоловік із фактурною, «сократівською» зовнішністю — 66-річний львів’янин Орест Сирватка. Як і сотні інших мешканців міста Лева, в роковини загибелі учасників Революції Гідності він прямує до Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні, щоб висловити шану та запалити свічку пам’яті на честь тих, хто мріяв про вільну від диктатури Україну.

— Ми мусимо бути вдячні їм, і ні на хвилину не забувати про те, що ці чоловіки та жінки зробили для України, — говорить він, цитуючи слова поетеси Ліни Костенко. — Їхня мрія повинна справдитись. А це вже наш обов’язок!

Орест Сирватка — актор-концептуаліст. До того ж відомий у Львові популяризатор української історії та культурних особливостей галицького краю. В акторський «цех» прийшов вісім років тому. З того часу працює в образах «живих легенд». Городяни та гості міста знають його по образах «пана Рурмайстра», «бургомістра Бартоломея Зіморовича», «доктора Фауста» тощо.

Крім того, чоловік активно знімається в кіно в «характерних» вікових ролях. Зокрема, завдяки йому на широкому екрані ожила історична постать митрополита автокефальної української православної церкви Василя Липківського, який боровся за відокремлення української церкви від Московії. І ще за часів панування радянської влади проводив служби українською мовою, за що був страчений в 1937 році. Наразі Орест Сирватка готується зіграти в кіно роль легендарного Нестора Літописця.

— Пересічні люди мало знають цікавих фактів про нашу самобутню культуру, історію. Через те, напевно, віддають перевагу «попсі». А я стараюсь виправляти це — перелопачую тонни літератури, аби закохати в Україну ще одну душу, з якою мене зводить доля, — говорить він. — І події Революції Гідності, подвиг Небесної Сотні також повинні пам’ятатися. А пам’ять про них поширюватись. Не просто, як факт. А як рубікон, який змінив наше розуміння історичного шляху. І я вважаю, що люди старшого покоління, діячі культури і мистецтва повинні допомагати популяризації українських історичних надбань. Я роблю це, бо вважаю, що то мій обов’язок перед Україною та українцями всіх поколінь!

Зазначимо, що у Львові до 7 річниці пам’яті подій Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні мають провести понад два десятки культурних заходів. Серед них, зокрема, театралізований мистецький захід «Полум’я Гідності», який організовує львівське Студентське братство. Молодь Львова прагне відтворити полум’яний дух Майдану.

Фото та відео автора

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Армія і суспільство, Новини