ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Морська, крилата та сухопутна: найбільше призовники Прикарпаття бажають служити у піхоті!

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Лютого 2021, 20:04

Попри карантин на Прикарпатті активно триває процес припису юнаків до призовних дільниць. Загалом у межах області на дільниці мають з’явитися близько восьми тисяч осіб. Це юнаки, які народилися у 2004 році.

Зі слів виконувача обов’язків заступника військового комісара — начальника сектору призову та комплектування Івано-Франківського обласного ТЦК та СП підполковника Валерія Волинкова, на початок лютого приписна кампанія реалізована вже майже на 50%.

– Оскільки до 24 січня вся країна перебувала на суворому карантині, заходи з приписки та проходження юнаками військово-лікарських комісій ми не форсували, – говорить офіцер. – Але після послаблення карантинних заходів ми активно продовжуємо приписну кампанію. Звісно, із необхідними пересторогами і заходами безпеки, які регламентовані протиепідемічними заходами. Зокрема, якщо раніше на призовну дільницю для припису викликали групи до 50 юнаків то тепер працюємо зі зменшеними – не більше ніж 10-15 осіб. Утім, це не впливає на хід приписної кампанії. Медкомісії сформовані й працюють чітко за графіком. А районні та міські ТЦК та СП регулюють цей процес.

Також офіцер зазначив, що водночас із приписною кампанією проводиться набір кандидатів на навчання у військових вишах та коледжах з підготовки сержантського складу. Юнакам надається вичерпна інформація про умови вступу, навчання та служби курсантів. Серед лідерів уподобань — заклади у Львові, Одесі та Києві. Така ж картина й з перспективою підготовки професійних сержантів. Найчастіше обирають коледжі «сухопутного» профілю.

А от щодо відбору на військову службу за контрактом, Прикарпаття є одним із лідерів серед регіонів України. У порівняно невеликій за територією області торік відібрано та скеровано на службу до бойових підрозділів ЗСУ понад тисячу контрактників.

– Навіть у карантинному січні ми продовжували цю роботу. Провели співбесіди, оформили документи та відправили у війська понад 80 осіб, які бажали проходити службу на професійній основі. І це з урахуванням того, що завдання з відбору контрактників мали дещо менші. Можу сказати, що з року в рік у наших земляків зростає інтерес до військової служби за контрактом, – зазначив підполковник Валерій Волинков.

Додамо, що на призовних дільницях під час припису юнаків працівники ТЦК та СП вивчають уподобання і побажання молоді щодо подальшої строкової служби. Так от, у «топі» юнацьких уподобань — служба у піхотних підрозділах Сухопутних військ, морській піхоті та десантно-штурмових військах.

Фото Юлії Гамми

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram